4+,  Edukacyjne,  Wierszyki,  Z humorem

„Rymosmaki, czyli co się gdzie je na świecie” Szymon Barabach

Dziś zabieram Was w kulinarną podróż dookoła świata. I choć nie będzie nam towarzyszyć Robert Makłowicz, to gwarantuję, że też będzie ciekawie, smacznie i intrygująco 🙂 Przed Wami „Rymosmaki, czyli co się gdzie je na świecie” Szymona Barabacha.

Nasza wyprawa będzie sięgać aż po egzotyczne kraje, w których zasmakujemy sztandarowych dań i poznamy garść tradycji. W Japonii skosztujemy sushi w wiśniach, w Turcji poznamy babcię Kebabcię, we Francji będziemy się zajadać croissantami (czyt. lagunami 😉 ), w Anglii złapiemy kilka łyków herbatki, a w RPA posilimy się szakalaką. I to wszystko bez wychodzenia z domu, czyli idealnie na czas pandemii 😉

Książka „Rymosmaki…” to zbiór piętnastu wesołych wierszyków, dzięki którym nabierzesz apetytu na mniej lub bardziej znane smaki. To rewelacyjna zachęta dla dzieci do próbowania nowych potraw oraz do poznawania innych kultur. Poszerza także horyzonty, odkrywa przed czytelnikiem obyczaje kulinarne różnych krajów i zaznajamia z jedzeniowymi określeniami. Wierszyki są rytmiczne, zabawne i niebanalne. Dzięki temu są dla dzieci atrakcyjne i przykuwające uwagę. Jestem przekonana, że rozbudzą w dzieciach ducha podróżnika, kucharza lub poety 🙂

Charakterystycznego smaczku dodają ilustracje Kasi Fryzy. Są nieszablonowe, wesołe i mocne. Kolorystyka jest intensywna, ale łagodzi ją białe tło. Ilustracje wydają się beztroskie, dowcipne, takie, jakie kochają dzieci. I nie tylko one, bo mnie również zafascynowały prace Kasi Fryzy. To stylistyka, która zawsze przykuwa moją uwagę.

Basia o „Rymosmakach”

„Mamo, chcę pojechać do Australii, bo tam mają bezę Pavlova. Ona musi być pyszna! Mniaaaam”. Może zrobimy w domu, będzie szybciej niż lecieć do Australii 😉 Polecamy do wspólnego czytania!

„Rymosmaki, czyli co się gdzie je na świecie” Szymon Barabach

Ilustracje: Kasia Fryza

Wydawnictwo Dwie Siostry, 2021

Ilość stron: 52

Wiek: 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *