Uncategorized

„To i owo tu i tam”

To i owo tu i tam

Często mówię o tym, że wspólne, głośne czytanie to najlepszy prezent, jaki możesz dać swojemu dziecku. A dziś pokażę Ci książkę, która wręcz idealnie się do tego nadaje. Zwłaszcza jeśli mają to być jedne z Waszych pierwszych czytelniczych momentów. „To i owo tu i tam” to książka, która powinna znaleźć się w wyprawce każdego młodego rodzica.

To i owo tu i tam

A dlaczego uważam, że właśnie ta książka szczególnie zasługuje na Twoją uwagę? Ponieważ zawiera wszystko, co dobra książka dla najmłodszych czytelników i czytelniczek powinna mieć. A więc prosty, rymowany i rytmiczny tekst o codziennych sprawach, które dziecko już zna lub właśnie poznaje. Wiersze są krótkie, pogodne i angażujące. Zawierają pytania i liczne wyrazy dźwiękonaśladowcze, które zachęcają do aktywności i pobudzają wyobraźnię. Oprócz tego „To i owo tu i tam” to wyraźne, kolorowe i zatrzymujące uwagę ilustracje. Są niebanalne, dlatego pomogą kształtować poczucie estetyki.

To i owo tu i tam
To i owo tu i tam

Za tekst odpowiada Małgorzata Strzałkowska, a to nazwisko daje gwarancję treści mądrych, wartościowych i z najwyższej półki. Ilustracje natomiast stworzyła Ewa Poklewska-Koziełło, której obrazy są dynamiczne, dowcipne, o barwach soczystych i intensywnych. Po prostu nietuzinkowe.

„To i owo tu i tam” to jedna z najciekawszych książkowych propozycji dla dwulatków.

Jakie więc tematy znajdziesz w środku „To i owo tu i tam”? Prawdopodobnie wszystkie, jakie przyjdą Ci do głowy. To dlatego, że ta książka ma pokazać dziecku świat, który je otacza. Będą więc rodzina, zwierzaki, owoce i warzywa, kolory, zabawy w domu i na zewnątrz, święta, liczby, ubrania i pory roku, które są punktem wyjścia dla większości historyjek. Będą nawet wierszyki na dobranoc i zagadki, które uczą i bawią.

To i owo tu i tam

Dlatego zachęcam Cię, abyś sięgał/sięgała z dzieckiem po tę książkę często i z uśmiechem. To opowiastki, które będą aktualne przez cały rok. A wspólne czytanie to przecież najprostszy sposób na budowanie silnej więzi między Wami i pokazanie dziecku, że książki to frajda, przyjemność i rozrywka, która się nie nudzi. Trzymam kciuki za łagodne i radosne wprowadzenie Twojego dziecka w fascynujący czytelniczy świat. Z „To i owo tu i tam” masz na to ogromne szanse!

„To i owo tu i tam”, Małgorzata Strzałkowska

Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło

Wydawnictwo Bajka, 2023

Liczba stron: 36

Wiek: 2+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *