5+,  6+,  7+,  Edukacyjne,  Serie

„Czytam sobie”

Jeśli zapytasz mnie o książki, które wesprą dzieci w próbach samodzielnego czytania albo rozwiną tę umiejętność, to bez wahania odpowiem, abyś sięgnął/sięgnęła po serię „Czytam sobie”. Dlaczego? Bo to książki przemyślane, dopasowane do dziecka i jego poziomu zaawansowania w czytaniu i liczące kilkadziesiąt tytułów, stworzonych przez najlepszych polskich twórców i twórczynie literatury dziecięcej. I daję znać, że do tego okazałego zestawienia właśnie dołączyły kolejne tytuły.

Jeśli Twoje dziecko dopiero zaczyna przygodę z czytaniem, to książki z poziomu 1 będą najbardziej odpowiednie. „Wakacje Adelki” i „Zagraj to, Fryderyku!” to najnowsze tytuły dla początkujących czytelników. Pierwszy wprowadza w ciepły i wakacyjny nastrój. Powie też co nieco o pewnym rudym psiaku ze schroniska. Drugi natomiast zapoznaje z Fryderykiem Chopinem. Opowie o jego życiu, twórczości i zarazi pasją do muzyki. A to wszystko w maksymalnie 200 słowach, krótkich zdaniach i z podstawowymi głoskami.

Seria „Czytam sobie” to książki, które zarażają czytelniczym bakcylem.

Gdy poczujesz, że to moment na nieco dłuższy i bardziej skomplikowany tekst, to sięgnij po „Wyspę pirata Protazego” lub po opowieść o potworze z Loch Ness (nowości wśród książek z poziomu 2). Historia pirata jest ujmująca i żartobliwa, a „Na tropie potwora z Loch Ness” zapewni nastrój tajemnicy, dreszczyku i owianej mgłą legendy. Tym razem słów będzie już nawet 900, zdania będą bardziej złożone i dojdzie też głoska „h”.

A jeśli Twój młody czytelnik lub młoda czytelniczka połyka już strony, to sięgnijcie po książki z poziomu 3 (do 2800 wyrazów w tekście, wszystkie głoski, dłuższe zdania). Proponuję od razu nowość, czyli „Spotkanie z Filozofią”. Nie dość, że ta książka wzmocni czytelniczą pewność, to jeszcze pobudzi do intensywnego myślenia, zadawania pytań i szukania odpowiedzi na filozoficzne pytania. Ta część skradła moje serce!

Seria „Czytam sobie” dba, aby czytanie było dla dziecka przyjemnością. Pomaga osiągać czytelnicze sukcesy i zaraża literackim bakcylem. Dlatego, jeśli zależy Ci, aby wspierać rozwój swojego dziecka, uwrażliwiać je i zapewniać ciekawą rozrywkę, to sięgaj po książki z tej serii!

Seria „Czytam sobie”, „Wakacje Adelki”, „Wyspa pirata Protazego”, „Na tropie potwora z Loch Ness”, „Zagraj to, Fryderyku!”, „Spotkanie z Filozofią”

Wydawnictwo HarperKids, 2023

Wiek: 5+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *