3+,  4+,  5+,  Edukacyjne,  Kartonówki,  O przyrodzie

„Powiem wam, co natura daje nam”

„Powiem wam, co natura daje nam” o przyrodzie mówi niebanalnie i zaskakująco. I takim nietypowym podejściem z powodzeniem trafia do 3-4 latków. Bo to właśnie w tym wieku dziecięca ciekawość jest szalona, nieposkromiona i dzika. Dlatego wykorzystaj ten chłonny czas i proponuj dziecku książki, które zaspokoją głód wiedzy, ale też wzmogą apetyt na więcej.

Powiem wam, co natura daje nam

Twórcy tej książki znają przepis na to, jak o naturze mówić inaczej niż robią to standardowe książki przyrodnicze. Otóż za punkt wyjścia ustanawiają rzeczy, które dziecko dobrze zna ze swojego otoczenia. Młody czytelnik czyta więc o pysznym kakao, o bluzce, którą ma właśnie na sobie, chrupiącym chlebie i lustrze, w którym dziś widział swoje bystre spojrzenie. Tylko skąd się wzięły te wszystkie przedmioty? Z natury? To niemożliwe. A jednak!

I to jest właśnie ten moment zaskoczenia, w którym dziecko zaczyna inaczej patrzeć na otaczający go świat. Rozumie już, że wieszak, na którym wiszą jego ubrania, zrobiony jest z drewna. Drewno pochodzi z lasu. A dlaczego jeszcze lasy są ważne dla człowieka? Przy okazji jak długo rośnie drzewo? Odpowiedzi również znajdzie w tej książce.

Powiem wam, co natura daje nam
Powiem wam, co natura daje nam

„Powiem wam, co natura daje nam” uczy, bawi i zaskakuje.

„Powiem wam, co natura daje nam” w bardzo jasny i interesujący sposób przedstawia powiązania między naturą a codziennym życiem człowieka. Pokazuje, że lasy, pola, ziemia czy zwierzęta są źródłem naszego pożywienia, codziennych wygód, przyjemności i tak naprawdę wszystkiego, czym się otaczamy. Książka jest bogata w ciekawostki, wiedzę, zabawne ilustracje i oczywiście w otwierane okienka, obok których nie przejdzie obojętnie żaden mały człowiek.

Powiem wam, co natura daje nam

Podoba mi się, że jest w tej książce humor. Odpowiednia dawka żartu potrafi zdziałać cuda w książkach popularnonaukowych. Dodaje im luzu i udowadnia, że wiedzę można zdobywać przy okazji dobrej zabawy.

„Powiem wam, co natura daje nam” sprawdzi się u każdego dziecka, które jest na etapie intensywnego poznawania świata i które cały czas zachwyca się tym wszystkim, co dla nas, dorosłych, jest już zwyczajne. Kto wie, może ta książka również Ciebie zarazi dziecięcą ekscytacją i pozwoli Ci spojrzeć na świat ze zdziwieniem.

Powiem wam, co natura daje nam

„Powiem wam, co natura daje nam”, Radka Piro, Anastasiia Moschina

Wydawnictwo Jupi Jo, 2023

Liczba stron: 16

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *