6+,  7+,  8+,  9+,  Edukacyjne

„Co jest w środku”

Co jest w środku

Jeśli książki popularnonaukowe, to tylko te niebanalne, piękne i zadziwiające. Dlatego dziś pokażę Ci „Co jest w środku. Niezwykłe wnętrza zwykłych rzeczy”, książkę, która odpowiada na pytania wszystkich tych, którzy choć raz rozkręcili na części spłuczkę od toalety, pilot od telewizora czy odkurzacz (a potem nie umieli ich złożyć).

Co jest w środku
Co jest w środku

Z tą książką zajrzysz do środka zwyczajnych rzeczy, aby odkryć w nich coś nadzwyczajnego. Weźmy na przykład takiego pączka z marmoladą. Czy jego środek nie jest wyjątkowy? Może niezbyt skomplikowany, ale za to jaki pyszny. Z kulą do kręgli czy z piłeczką do golfa nie będzie już tak prosto. Ich budowa nie jest przypadkowa i ma spełniać konkretne założenia. Idźmy dalej, może do łazienki. Znajdziemy tam sedes, a coraz częściej jedynie tylko miskę klozetową przymocowaną do ściany. A przecież cała sedesowa tajemnica kryje się właśnie w środku. Kto by nie chciał tam zajrzeć? 😉 Ale prawdziwa zabawa zacznie się, gdy zajrzysz do środka maszyny do lodów, kalkulatora, zamka do drzwi czy drukarki. A jeszcze przed Tobą mrowisko i gniazdo szerszeni!

„Co jest w środku” to książka, która mówi stop nudzie!

Co jest w środku
Co jest w środku
Co jest w środku

„Co jest w środku” to przystępne i arcyciekawe opisy działania kilkudziesięciu przedmiotów. To również ciekawostki, trochę historii wynalazków i przede wszystkim szczegółowe ilustracje. Wszystkie przekroje pokazane są na czarnym tle, dzięki czemu są wyraźne i czytelne. Poszczególne części przedmiotów zaznaczone są białymi strzałkami i opisane w kilku zdaniach. Podobają mi się też krótkie wstępy, które rzucają światło na tło powstania danego przedmiotu. Całość mocno pobudza wyobraźnię i ciekawość oraz rozwija myślenie techniczne i logiczne.

Ta książka zachwyci każde ciekawskie dziecko, a rodzicom pomoże w odpowiadaniu na setki dociekliwych pytań. Z „Co jest w środku” nie ma nudy, jest za to zabawa, nauka i fun. Dlatego takich niepospolitych książek popularnonaukowych życzę każdemu dziecku (i rodzicom). Warto ją zabrać do szkoły, może zainspiruje nauczycieli do zorganizowania ciekawych zajęć.

„Co jest w środku. Niezwykłe wnętrze zwykłych rzeczy”, Peter Hinckley, Olga Zakharova

Wydawnictwo Kropka, 2023

Liczba stron: 48

Wiek: 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *