3+,  4+,  5+,  6+,  7+

„Wakacje z Bolkiem i Lolkiem”

Jakie kierunki najchętniej wybierasz na wakacje? Góry, lasy, a może morze? Z Bolkiem, Lolkiem i Tosią odwiedzisz te trzy miejsca i dobrze będziesz się bawić. A przy okazji poszerzysz swoją wiedzę o ciekawostki z każdego z tych zakątków. Przed Tobą „Wakacje z Bolkiem i Lolkiem”.

„Wakacje z Bolkiem i Lolkiem” to trzy opowiadania, które zabiorą Cię na górska wycieczkę, na leśną wyprawę i na plażowanie nad Bałtykiem. Razem z bohaterami kultowej kreskówki odkryjesz górskie smaki, posłuchasz legend o śpiących rycerzach, zajrzysz do jaskini i będziesz podziwiać widoki nad Morskim Okiem. Natomiast w lesie wyruszysz na poszukiwania króla lasu (kim on jest?), podejrzysz życie leśnych zwierząt, znajdziesz muchomora, a na pamiątkę zrobisz zielnik. A na koniec na nadmorskiej plaży zbudujesz zamek z piasku, poszukasz bursztynów (i nauczysz się, jak je odróżnić od zwykłych kamieni), dowiesz się, co oznaczają kolorowe flagi i wejdziesz do latarni morskiej. A co z niej zobaczysz? Na pewno coś zachwycającego!

„Wakacje z Bolkiem i Lolkiem” to trzy wesołe opowiadania dla najmlodszych, ktore odkrywaja uroki najciekawszych polskich zakątków.

„Wakacje z Bolkiem i Lolkiem” to książka, która przyniesie dużo radości zarówno Twojemu dziecku, jak i Tobie. Wrócisz z nią do wspomnień z dzieciństwa, gdy oglądałaś kreskówki z tymi wesołymi chłopakami i gwarantuje, że zechcesz nimi zarazić również swoją pociechę. A oprócz tego, że te trzy opowiadania to po prostu ciekawe i radosne historyjki, to są to również zaproszenia do odkrywania uroków najciekawszych polskich zakątków. To także całkiem spora dawka wiedzy o kulturze, przyrodzie, geografii, zwyczajach i historii. To również inspiracje na wakacyjny czas i wskazówki do odkrywania tego, co być może jeszcze nie jest znane Twojemu dziecku.

Liliana Fabisińska pisze w sposób prosty (dopasowany już do trzylatków), radosny i intrygujący. Są więc w tych opowiadaniach zabawne dialogi, uważne obserwacje i całkiem konkretna fabuła. Dlatego całość czyta się z dużym zaciekawieniem. Kolorowe ilustracje Bartosza Kolczykiewicza dodają humoru, dynamiki i błyskotliwości tak charakterystycznej dla Bolka i Lolka.

„Wakacje z Bolkiem i Lolkiem” to książka, której nie może zabraknąć w stosiku wakacyjnych książek Twojego dziecka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *