6+,  7+,  8+,  9+,  Edukacyjne

„Dzieci świata takie jak Ty”

Jak tylko na horyzoncie pojawia się książka o tym, jak wygląda życie dzieci w innych cześciach świata, to od razu Basi świecą się oczy. Dlatego wiedziałam, że „Dzieci świata takie jak Ty” będą strzałem w dziesiątkę!

„Dzieci świata takie jak Ty” to zbiór ciekawostek, których wspólnym celem jest ukazanie różnorodności na świecie i jej docenienie. Jednak nie tylko to, bo całości przyświeca myśl, że mimo tego, że tak pięknie się różnimy, to mamy też wiele podobieństw. A przede wszystkim żyjemy na jednej planecie.

Z ta książka zawędrujemy między innymi do Hongkongu i Syrii, aby podejrzeć tamtejsze domy. Zajrzymy do sudańskiej kuchni i dowiemy się, czym jest marokański tadżin. W Australii zjemy na śniadanie tosta z awokado, a na obiad w Grecji – musakę. Gdy zachorujemy na wycieczce w Chinach, to dostaniemy zupę z suszonej jaszczurki! Będąc w Szanghaju przejedziemy się pociągiem maglev, który lewituje nad torami, a w Los Pinos, w Kolumbii do szkoły pojedziemy kolejką tyrolską. Zagramy w indonezyjski semut i ułożymy węgierską kostkę Rubika. Dowiemy się też, że we Francji nie wypada siedzieć przy stole z rękoma na kolanach, a na imprezę w Wenezueli powinno się przychodzić spóźnionym.

„Dzieci świata takie jak Ty” to zaproszenie w podróż po kulturach całego świata.

Te ciekawostki to zaledwie ułamek tego, co na Ciebie czeka w tej arcyciekawej książce. Wspaniałym dopełnieniem są też słowniczki z całego świata. A więc po lekturze tej książki możesz usłyszeć od dziecka na dobranoc włoskie „buona notte”, a na powitanie – tureckie „merhaba”.

„Dzieci świata takie jak Ty” nie tylko poszerzają wiedzę o kulturach i narodowościach, ale rozbudzają ciekawość świata, a przede wszystkim uwrażliwiają na drugiego człowieka. W naszym domu ta książka sprowokowała rozmowy o znaczeniu tradycji, wielokulturowości i oczywiście o podróżach! Przyjemnie było rownież śledzić ilustracje, bo dodają one całości radosnego kolorytu.

Jeśli więc masz w domu dziecko, które jest ciekawe świata i ludzi, to ta książka z pewnością będzie doskonałym pomysłem na wspólne (ale także samodzielne) czytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *