3+,  4+,  5+,  6+,  O emocjach

„Jojo i joga”

Jeśli chcesz zainteresować swoje dziecko praktykowaniem jogi albo szukasz sposobu, w jaki będzie ono mogło skutecznie się wyciszyć i uspokoić, to niech Twoje myśli i ręce powędrują w stronę „Jojo i joga”.

Ta książka to pogodna historyjka o pewnej niepokornej króliczce, której jogowe pozycje wydają się niebywale zabawne, a ćwiczenie oddechu trudne, zwłaszcza gdy w pupę łaskocze trawa. Przydarzy się Jojo jednak pewna sytuacja, w której króliczka wykorzysta poznane ćwiczenia i dzięki nim odnajdzie spokój, a nawet drogę do domu.

Jojo i Joga
Jojo i Joga
Jojo i Joga

„Jojo i joga” jest książką pogodną, radosną, nawet nieco żartobliwą. Taką, przy której dzieci łatwo utożsamią się z główną bohaterką, mimo że jest ona króliczką. A wszystko dlatego, że Jojo dopiero poznaje swoje emocje, zaczyna się ich uczyć i je rozumieć. Przygoda z jogą może w tym pomóc, ale najpierw będzie również okazją do śmiechów i zabaw. Bo jak to z większością przyzwyczajeń w życiu bywa, tak i z jogą trzeba się oswoić, zapoznać i w końcu dostrzec jej efekty.

Jojo i Joga
Jojo i Joga

„Jojo i joga” to książka, która oswaja z emocjami i podpowiada sposoby radzenia sobie z nimi.

Ta książka to serdeczne zaproszenie do poznania swoich emocji, przyjrzenia się sobie i do podjęcia pierwszych jogicznych prób. Ostatnie strony to 6 prostych pozycji, które zachęcą młodych czytelników i młode czytelniczki do wspólnych ćwiczeń z Jojo. A od tego jest już tylko krok do lepszego rozumienia swoich reakcji i znalezienia skutecznych sposobów na wyciszenie i uspokojenie emocji.

Sama również bardzo doceniam efekty regularnej praktyki jogi i medytacji i staram się zainteresować nimi także Basię. Choć nie zawsze jest łatwo, bo sporo w Basi jest z Jojo, a we mnie z dziadka królika, który ochoczo oznajmia – „Dziś będziemy praktykować jogę!”. I czasami właśnie na tym stwierdzeniu kończy się mój i Basi entuzjazm do wspólnych ćwiczeń. Wierzę jednak, że z „Jojo i joga” będzie łatwiej 🙂 Tobie również życzę powodzenia!

„Jojo i joga. Opowieśc o emocjach, uważności i medytacji”, Emily Ann Davison, Deborah Allwirgiht

Wydawnictwo Wilga, 2023

Liczba stron: 32

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *