6+

„Kuba Guzik i Dzika 13”

Nie wyobrażam sobie dłuższej trasy autem bez dobrego audiobooka. A ponieważ właśnie rozpoczęły się wakacje, to pewnie okazji do podróżowania będzie więcej. Dlatego dziś pokaże Ci audiobook idealny na takie sytuacje, bo dzięki niemu Twoje dziecko przeniesie się wyobraźnią z fotelika samochodowego wprost na pokład magicznej lokomotywy Emmy i jej dwójki nietuzinkowych bohaterów, maszynisty Łukasza i Kuby Guzika. Przed Tobą druga część przygód Kuby Guzika, czyli „Kuba Guzik i Dzika 13”.

Tu kupisz audiobook!

Podobnie jak w pierwszej części, „Kuba Guzik i maszynista Łukasz”, tak i w tej czekają na nas fantastyczne przygody, zwariowani bohaterowie, zabawne dialogi i mnóstwo akcji. Kuba i maszynista Łukasz wyruszą w kolejną podróż, której celem ma być odszukanie pana Top Topa, pozornego olbrzyma, który staje się coraz większy, im bardziej się od niego oddalamy. Mieszkańcy Trochanii wpadli więc na pomysł, aby zatrudnić go w roli niecodziennej latarnii morskiej. W trakcie tej egzotycznej wyprawy na trójkę bohaterów (Kuba, maszynista i lokomotywa Emma) czekają nadzwyczajne wydarzenia.

„Kuba Guzik i Dzika 13” to druga część fantastycznych przygód maszynisty Łukasza, Kuby Guzika i lokomotywy Emmy.

Będą więc wzbijać się w powietrze i pływać po oceanie, poznają morskie stwory, a nawet się z nimi zaprzyjaźnią. Spotkają syrenią księżniczkę, naprawią największy magnes świata, wysłuchają przepowiedni Złotego Smoka Mądrości. I oczywiście staną oko w oko z Dziką Trzynastką, czyli piratami, którzy budzą grozę na oceanie. A przy okazji Kuba odkryje tajemnicę swojego pochodzenia (w pierwszej części cofamy się do momentu, gdy mały Kuba zostaje przysłany do Trochanii w paczce).

Książkę Michaela Ende czyta niezastąpiona Edyta Jungowska, która potrafi tak modulować głos i prowadzić nim słuchacza, że nie będziesz chciał/a, aby ta opowieść się kończyła. „Kuba Guzik i dzika 13” to więc rewelacyjne słuchowisko z elementami dźwiękowymi, które pobudza wyobraźnię, bawi i zdumiewa. A przy okazji doskonalej rozrywki mówi też o wartości przyjaźni, odwadze, odpowiedzialności i wielkiej ochocie na życie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *