8+,  9+

„Wakacje pełne magii”

„Wakacje pełne magii” to książka, której główną bohaterkę polubiłam od pierwszych stron. I wcale nie dlatego, że mamy tak samo na imię (choć rzadko w książkach dla dzieci spotykam bohaterki o imieniu Magda). Magda przekonuje mnie bowiem tym, że mimo posiadania magicznych umiejętności, wcale nie jest tym faktem zachwycona. Nie skacze z radości, że umie czytać w myślach innym ludziom. Bo gdy się nad tym zastanowić, to czy na pewno chciałabyś/chciałabyś wiedzieć, co myślą ludzie dookoła Ciebie? Ja chyba nie.

Trzynastoletnia Magda o swojej magicznej mocy nie może nawet powiedzieć mamie czy rodzeństwu, w których nie ma ani grama magii. O jej nietypowym talencie wie jedynie tata, który także jest Iskrą i pracuje w tajnej komórce do spraw kontroli używania magii. Magda skrywa więc swój talent, tworząc pewnego rodzaju bariery między sobą a bliskimi jej osobami. Jej powaga, czasami sceptycznie nastawienie do różnych zmian i wyobcowanie powodują, że nawet mama nie rozumie własnej córki. To trudna relacja, której autorka nie pomija w tej książce.

„Wakacje pełne magii” to książka idealna na wakacje!

Fabuła jednak nie skupia się wyłącznie na relacjach Magdy z rodziną, choć te również są tu nakreślone wyraźnie. To opowieść, której punktem wyjścia jest wakacyjny, rodzinny wyjazd na kemping nad jeziorem. I to właśnie tam będzie się działa prawdziwa magia. Będą demony, smoki i wampiry. Siostra Magdy zostanie porwana, a ona sama będzie musiała odnaleźć w sobie odwagę i determinację do tego, aby odkryć prawdę, którą próbuje ukrywać Biuro do spraw Bezpieczeństwa Magii.

„Wakacje pełne magii” to dla mnie książka w dużej mierze o odnajdywaniu siebie. O dokopywaniu się do wartości, w które się wierzy i o nieodpuszczaniu. To również opowieść o zaakceptowaniu i polubieniu siebie. A fantastyczne przygody, walka ze złem i zaskakujące zwroty akcji dodają całości atmosfery tajemnicy i zagadkowości. Dzięki temu trudno się od tej książki oderwać.

Jestem przekonana, że to doskonała lektura na wakacje, która sprawi, że najbliższe dwa miesiąca upłyną Twojemu dziecku na próbach odkrycia swoich magicznych zdolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *