6+,  7+,  8+,  9+,  Edukacyjne

„Młody matematyk”, „Młody naukowiec”, „Młody inżynier”

Słyszałaś kiedyś o STEM? To nurt w edukacji, który łączy w sobie cztery dziedziny: naukę (Science), technologię (Technology), inżynierię (Engineering) i matematykę (Math). Pomaga je rozwijać, wykorzystując zagadnienia z fizyki, chemii, matematyki, biologii i informatyki. W ten nurt doskonale wpisują się trzy fenomenalne książki (notatniki) z wydawnictwa Wilga: „Młody inżynier”, „Młody naukowiec” i „Młody matematyk”.

„Młody matematyk”

W najnowszej części serii będziesz rozwiązywać, liczyć, badać, rysować, odkrywać i wyobrażać sobie. Dowiesz się, czym jest układanka pentomino, złamiesz kilka kodów i poznasz liczby doskonałe. Narysujesz symetrycznego żółwia, znajdziesz najkrótszą trasę na mapie, a nawet staniesz się matemagikiem. I to wszystko będzie absolutnie fascynujące.

„Młody matematyk” to książka dla dzieci, które podążają za liczbami, kątami, figurami i ciągami. To także zaproszenie do niebywale ciekawego świata matematyki dla tych, którzy dotąd omijali go szerokim łukiem.

Młody matematyk
Młody matematyk
Młody matematyk

„Młody naukowiec”

Jak to jest myśleć jak naukowiec? Przekonasz się, gdy sięgniesz po „Młodego naukowca”. Tym razem będziesz eksperymentować, testować i wnioskować. Będziesz zadawać pytania: jak? Dlaczego? Po co? Co to jest? Zaprojektujesz też własny łazik do badania planet, nauczysz się podstaw programowania i stworzysz unikalne płatki śniegu. Dowiesz się również, czym jest prawo odbicia, adaptacja w ewolucji i nanotechnologia.

Ta książka rozbudza ciekawość, prowokuje pytania, zachęca do doświadczania. Będzie podręcznym notatnikiem do zapisywania wniosków, pytań i obserwacji. Sporo wyjaśnia, ale pozostawi też przestrzeń do samodzielnego odkrywania.

Młody naukowiec
Młody naukowiec
Młody naukowiec

„Młody inżynier”

A może masz ochotę zaprojektować swój własny pojazd hybrydowy? Może chcesz zbudować most albo zastanawiasz się, jak skuteczniej pozbywać się kosmicznych śmieci? „Młody inżynier” pokieruje Cię, jak to wszystko zrobić. Pokaże, jak myślą inżynierowie, jak rozwiązują problemy, jak konstruują maszyny i jak wdrażają różne usprawnienia. Dzięki temu przetestujesz wytrzymałość kolumn, zaprojektujesz robota do tworzenia tortów, a nawet protezę ręki. Będzie więc kreatywnie i aktywnie.

Młody inżynier
Młody inżynier
Młody inżynier

Wszystkie trzy książki to zbiór pomysłowych i twórczych zabaw, doświadczeń, propozycji badań i obserwacji. To przede wszystkim zachęta do nieszablonowego myślenia, do ćwiczenia umiejętności patrzenia szerzej, dalej i dokładniej. Cała seria rozwija również logiczne myślenie i dodaje odwagi do działań nieoczywistych. A pomoc w postaci notatników będzie porządkować zebrane informacje i je utrwalać.

„Młody matematyk”, „Młody inżynier” i „Młody naukowiec” to najlepszy wstęp do edukacji w nurcie STEM. Wzmocni kompetencje dzieci z zakresu nauk ścisłych i technicznych. A przecież są to kierunki tak bardzo przyszłościowe.

„Młody matematyk, „Młody inżynier” i „Młody naukowiec”

Wydawnictwo Wilga, 2021, 2022

Liczba stron: 80

Wiek: 6+

Inne książki edukacyjne: „Przygody z nauką”, „Co wstrząsa Ziemią?”, „Wielka misja małej sondy”, „Albert Einstein. Teoria względności”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *