6+,  7+,  8+,  9+,  Dla nastolatków,  Edukacyjne,  O emocjach

„Stało się coś złego”

Jak ja się cieszę, że Wydawnictwo Czarna Owca stworzyło imprint ToTamto. Kolejna książka i również niezwykle potrzebna, mądra i świadoma. Dla dzieci i ich rodziców, opiekunów, nauczycieli. Uspokaja, racjonalizuje i dba o emocje. Bo gdy na świecie dzieje się coś złego, zalew informacji szturmuje nie tylko głowy dorosłych, ale i niedorosłych. I trzeba wiedzieć, jak w tej powodzi nie zatonąć, gdzie szukać koła ratunkowego i co zrobić, gdy już wypłyniesz na powierzchnię.

Stało się coś złego

„Stało się coś złego” nie jest suchym poradnikiem, który daje złotą wskazówkę w każdej sytuacji. Nie znajdziesz tu czegoś w stylu „10 pomysłów jak informować dzieci o kataklizmach”, czy „5 sugestii rozmów o wybuchu wojny”. To elastyczny przewodnik, który podpowie Ci, jak zapanować nad szumem informacji i pokaże, jak nie dopuścić do paniki, obezwładniającego lęku i bezradności. Pomoże zachować spokój i poczucie bezpieczeństwa. A także ukoi emocje i uporządkuje zagubione myśli.

Stało się coś złego
Stało się coś złego

To bardzo przemyślana książka. Konkretna, zrozumiała i pomysłowa. Pozostawia dużo przestrzeni do przemyśleń, dyskusji czy pytań. Dlatego należy czytać ją wspólnie z dzieckiem. Wspierać, koić i być obok. Jestem zachwycona sposobem, w jaki autorka wyjaśnia prawdopodobieństwo wydarzenia się czegoś złego nam samym. Bez względu na to, czy będzie to duży kaliber jak klęska żywiołowa, czy mniejszy niż wypadek w parku rozrywki, czy choćby upadek na rowerze. Serio, sama poczułam się spokojniej 🙂

„Stało się coś złego” to książka, która może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego warto mieć ją w swojej biblioteczce, aby w trudnych chwilach wspomóc się jej mądrością. Obowiązkowo powinna znaleźć się również w każdej szkole.

Stało się coś złego

„Stało się coś złego”, dr Dawn Huebner

Wydawnictwo ToTamto, 2022

Liczba stron: 80

Wiek: 6+

Inne książki dla dzieci w wieku 6+: „Nudzę się”, „Na boisku”, „Basia i szkoła”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *