6+,  7+,  8+,  9+,  Dla nastolatków,  O przyjaźni i relacjach

„Amelia i Kuba. Mgliste podejrzenia”

Amelia i Kuba to dwójka przyjaciół ze szkoły i z jednego osiedla. Amelia ma jeszcze brata, Alberta, a Kuba – siostrę, Mi. To czwórka błyskotliwych dzieciaków, z których każde jest inne. Amelia to raczej spokojna dziewczyna, która z rezerwą podchodzi do sensacyjnych wiadomości. Jej rówieśnik, Kuba, również wydaje się opanowany, ale czasami górę bierze jego ciekawość, miewa też różne wątpliwości i niepewności. Albert natomiast jest chłopcem z zespołem Aspergera, szalenie inteligentnym i racjonalnym. Jego całkowitym przeciwieństwem jest Mi, dziewczynka, która najbardziej na świecie chciałaby mieć psa, ale niestety ma alergię. Zwariowana, zadziorna, z ciętym językiem.

Taki miks bohaterów to gwarancja szalonych przygód, ale też takich, z których każdy weźmie coś dla siebie. A najnowszy tom z tej serii, „Amelia i Kuba. Mgliste podejrzenia”, to już niemal sensacja i horror w jednym. Na szczęście wszystko ma swoje racjonalne wyjaśnienia.

Gdy osiedle bohaterów spowija gęsta mgła, a do budynku wprowadza się podejrzany Pan Dłubacz, na dodatek w garażu pęka rura, a kotka sąsiadki zaginie, to czwórka bohaterów już wie, że za tymi wypadkami nie może stać przypadek. Biorą sprawy w swoje ręce i próbują prześwietlić tajemniczego sąsiada i jeszcze bardziej tajemnicze ślady, które po sobie zostawia.

„Amelia i Kuba” to świetna seria dla czytelników od 6 lat.

Nic więcej z fabuły nie zdradzę, bo odkrywanie kolejnych wskazówek podczas lektury, daje niebywałą przyjemność. A oprócz tego, że wspólnie z bohaterami będziesz rozwiązywać pewną zagadkę, to dostaniesz też ciekawą refleksję. Otóż zawsze warto sprawdzać to, co wzbudza Twoje wątpliwości. Warto zadawać pytania, weryfikować, szukać rozwiązań. To z pewnością da lepsze rezultaty niż rozsiewanie plotek i nakręcanie sensacji.

„Amelia i Kuba” to seria, która z każdym tytułem wzbudza we mnie radość i ciekawość. Są tu bowiem bohaterowie bliscy młodym czytelnikom, młodzieńcze rozterki, ważne pytania. I zawsze sporo się dzieje. Jest dynamicznie i wesoło. No i to książki o relacjach, przyjaźniach, zauroczeniach, stosunkach w rodzinie. A więc znajdziesz tu wszystko, co powinna mieć wciągająca seria dla niedorosłych czytelników.

Czytaj na zdrowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *