6+,  7+,  8+,  9+,  Dla nastolatków,  O przyjaźni i relacjach

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Londyn”

Lecimy do Londynu! Kto by nie chciał na urodziny dostać biletów do Londynu, a na dodatek zabrać ze sobą paczki przyjaciół! Inka Ciekaffska, przyjaciółka Emi, obchodzi właśnie urodziny. Jej rodzice wpadli na znakomity pomysł, aby sprezentować córce kilka dni w tym arcyciekawym mieście w towarzystwie serdecznych koleżanek. Przed Tobą najnowszy tom „Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn. Dookoła świata. Londyn”, który zabierze Cię na wycieczkę po brytyjskiej stolicy!

Za każdym razem, gdy pojawia się nowy tytuł z serii o Emi, bardzo się cieszę. A to dlatego, że wiem, czego mogę się spodziewać. Młodych bohaterów pełnych entuzjazmu i otwartości, wspierających dorosłych, przyziemnych sytuacji, a jeśli będą problemy, to zawsze uda się je rozwiązać. Ta seria to bezpieczna książkowa przystań dla młodych czytelników. Jednak, aby nie było zbyt leniwie, Agnieszka Mielech co i rusz zabiera nas w różne zakątki świata. Tym razem będziemy towarzyszyć Emi w wycieczce po Londynie.

Nie będzie to jednak zwyczajne zwiedzanie, a przygoda pełna niespodzianek i zaskoczeń. Tajny Klub Superdziewczyn (i jednego Superchłopaka) odwiedzi British Museum, China Town czy Big Bena. Dzieciaki wypiją angielską herbatę, zmokną w strugach deszczu i przejadą się londyńskim metrem. Znajdą figurki misia Paddingtona, zobaczą, jak wygląda zmiana warty przed St. Jame’s Palace oraz zjedzą słynne fish and chips. A przy okazji zyskają wiedzę o brytyjskiej historii, zwyczajach i kulturze.

Cykl „Dookoła świata” to książki, które dodają dzieciom śmiałości do podróżowania. Wzbudzają ciekawość świata, inspirują do wypraw dalszych i bliższych, otwierają głowy na różnorodność i zachęcają do odkrywania nieznanego. To również książki o przyjaźni, pokonywaniu lęków i wzajemnym wspieraniu się. Młodzi czytelnicy znajdą tu więc wszystko, co jest im bliskie i ważne.

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” to seria, która doskonale nadaje się do samodzielnego czytania. Wciąga i sprawia, że młode czytelniczki poczują, jakby również należały do Tajnego Klubu. A ponieważ tytułów jest już ponad 20, to ta znajomość może naprawdę długo trwać!

Czytaj Emi, a potem pakuj walizkę i leć na podbój Londynu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *