5+,  6+,  7+,  8+,  Opowiadania,  Serie

Seria „Czytam sobie”: „Tramwaj numer 28”, „Pan Pit i jego kwiatek”, „Pożar w fabryce”

Są 3 powody, dla których warto nauczyć się czytać. Pierwszy to „Tramwaj numer 28”, drugi to „Pan Pit i jego kwiatek” oraz trzeci – „Pożar w fabryce”. Czyli najnowsze tytuły z kultowej serii „Czytam sobie”!

Oczywiście jest jeszcze więcej powodów, dla których warto umieć czytać. Bo przecież seria „Czytam sobie” liczy grubo ponad setkę tytułów. Nazbierało się ich przez 10 lat! Dziś natomiast pokażę Ci najnowsze trzy powody.

„Czytam sobie” to seria, która ma już 10 lat!

Do książek z poziomu pierwszego dołączył „Tramwaj numer28” autorstwa Rafała Witka. Pogodna opowiastka o słynnym lizbońskim tramwaju i pewnym zaginionym kotku. Całość okraszona zabawnymi ilustracjami Tomka Kozłowskiego. Wspaniała inspiracja nie tylko do czytania, ale także do podróżowania!

Poziom drugi rozrósł się (nomen omen) o historię napisaną przez Justynę Bednarek. To „Pan Pit i jego kwiatek”. To wesoła opowieść o pewnym nietuzinkowym biologu, który przemierza łąki w celu odnalezienia kolejnych gatunków stokrotek. Jedna z nich jednak wpędzi go w tarapaty. Kto pomoże Panu Pitowi? Pewien tajemniczy jegomość! Dowcipny tekst dopełniają również dowcipne ilustracje Magdy Kozieł-Nowak.

„Pożar w fabryce”, tytuł, który zasilił szeregi poziomu trzeciego, do żartobliwych raczej nie należy. To historia na poważnie. O tym, że czasami zazdrość i wynikające z niej niemądre pomysły mogą doprowadzić do tragedii. Nawet do wielkiego pożaru, który zagrozi życiu bohaterów. Spokojnie, nikt nie zginie, a ta niebezpieczna sytuacja będzie nauczką dla Huberta, który to spowodował całe to fatalne wydarzenie. Tę pełną emocji historię napisała Ewa Nowak, a zilustrowała Aleksandra Krzanowska.

„Czytam sobie” to seria, która dopasowuje tytuły do umiejętności swoich czytelników. Tak więc poziom 1, „Składam słowa” to krótkie zdania, podstawowe głoski, do 200 wyrazów w tekście. Poziom 2, „Składam zdania”, to już do 900 wyrazów w tekście, dodatkowa głoski i dłuższe zdania. Natomiast poziom 3, „Połykam strony”, to teksty, które zawierają już wszystkie głoski, mają złożone zdania i do 2800 wyrazów.

Cenię tę serię również za to, że daje dzieciom poczucie sukcesu, motywuje je do czytania i po prostu daje frajdę!

Po którym poziom sięgniesz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *