9+,  Dla nastolatków,  Serie

„Zguba w kosmosie”

Jeśli zapytasz mnie o wciągające książki dla młodszej młodzieży, to zawsze polecę Ci tytuły napisane przez Stuarta Gibbsa. Być może zacznę od „Szkoły Szpiegów”, a jak wyczuję, że w duszy Ci grają kosmiczne opowieści, to od razu zabiorę Cię na pokład Bazy Księżycowej Alfa, zwłaszcza że z ogromną prędkością zbliża się do Ziemi… premiera najnowszej części serii, z którą odlecisz w przestworza! Oto „Zguba w kosmosie”! (Tom pierwszy to „Śledztwo w kosmosie).

Przewodnikiem po Bazie Księżycowej Alfa jest dwunastoletni Dashiell Gibson, chłopiec, który ze swoją rodziną jakiś czas temu został wytypowany do kosmicznej misji. Kto by nie chciał być na miejscu Dashiella? Otóż sam Dashiell! Bo ile można mieszkać na ograniczonej przestrzeni z tymi samymi ludźmi, z których przecież nie wszystkich się lubi. Całe szczęście, że jest Zan. Kosmitka? Nadprzyrodzona świadomość? Na pewno przyjaciółka Dashiella, o której wie tylko on. A ona natomiast wie prawie wszystko. Nawet zna przyszłość naszej planety.

Dashiell ma jednak w bazie także ziemskich przyjaciół, a nawet nieprzyjaciół. Jest też Nina Stack, dowówdczyni lunarnautów, która w niewyjaśnionych okolicznościach zaginie. I właśnie to tajemnicze zniknięcie stanie się punktem wyjścia dla wszystkich wydarzeń, o których przeczytasz w „Zgubie w kosmosie”.

„Zguba w kosmosie” to drugi tom kosmicznej serii „Baza Księżycowa Alfa”, która spodoba się tym, którzy lubią oderwać się od rzeczywistości.

Stuart Gibbs kosmicznie łączy fantastykę naukową z przygodówką i kryminałem. Dodaje do tego zestawu dowcip, ale gdy trzeba wysnuwa też słodko-gorzkie refleksje. O ludzkim dorobku, kulturze i osiągnięciach. O naturze, miłości i złu. I zostawia czytelnika z jednej strony z poczuciem wyjątkowości jako gatunku ludzkiego, a z drugiej z niepewnością, pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi przyszłości.

„Zguba w kosmosie” to książka, która odrywa od rzeczywistości, ale jej nie porzuca. Bo okazuje się, że nawet będąc w kosmosie, mogą nas dopaść przyziemne problemy.

Jeśli więc szukasz ciekawej serii, która wciągnie bliskie Ci dziecko w czytelniczy wir, to sięgnij po serię „Baza Księżycowa Alfa”. „Zgubę w kosmosie” i „Śledztwo w kosmosie” można czytać niezależnie, ale czytane po kolei dadzą najwięcej frajdy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *