3+,  4+,  5+,  O emocjach,  Serie

„Kubuś i Przyjaciele. Jak widzę świat…”

Seria „Kubuś i Przyjaciele. Jak widzę świat…” to książki niewielkie formatem, ale za to bardzo bogate w treść i znaczenie. Wszystkie o emocjach, ale przede wszystkim o wsparciu bliskich, które uskrzydla i sprawia, że świat nabiera barw.

Bo gdy się zamartwiasz i smucisz jak Kłapouchy, to świat wydaje się szary i przygnebiający. A gdy coś Ci się nie udaje, zupełnie jak Maleństwu chcącemu zerwać jabłka z drzewa, to wszystko dookoła złości i drażni. Jednak, gdy spróbujesz okazać komuś życzliwość, tak jak Królik wręczający Kubusiowi garnuszki z miodem, to poczujesz ciepło na sercu, a dobry humor nie będzie Cię opuszczał.

Właśnie o zamartwianiu się (Kłapouchy się zamartwia”), o potrzebie bycia samodzielnym („Maleństwo chce być duże”), a także o życzliwości („Kubuś okazuje życzliwość”) są książki z serii „Jak widzę świat…”. Każda z nich opatrzona jest wstępem psycholożki dziecięcej, która wspiera rodziców w rozumieniu dziecięcych emocji, a przede wszystkim daje wskazówki, jak wzmacniać dzieci i dawać im poczucie bezpieczeństwa w sferze uczuć.

Seria książek „Kubuś i Przyjaciele. Jak widzę świat…” to łagodne wprowadzenie dzieci w świat emocji.

Te krótkie historyjki będą bliskie młodym czytelnikom, którzy w zachowaniach i reakcjach bohaterów odnajdą siebie. Przyjrzą się Kłapouchemu, który na pomysł wspólnego gotowania zupy dyniowej, spaceru z Kubusiem, czy nawet tarzania się w błocie, kręci nosem. Jest smutny i nie wierzy w siebie. Jak można to zmienić? Dobre słowa przyjaciół i ich wiara w Kłapouchego zdziwią osiołka i sprawią, że lepiej o sobie pomyśli.

W staraniach Maleństwa, które chce wspiąć się na drzewo, dzieci również zobaczą siebie. A gdy bohater wpadnie na pomysł, jak to zrobić samemu, poczują dumę i zadowolenie. Przecież na pewno one także nie raz wykazały się pomysłowością i samodzielnością.

Część o życzliwości udowadnia, że bycie pomocnym i uczynnym, wywołuje uśmiech na niejednej twarzy. Uśmiecha się bowiem, ten, któremu pomagamy, ale także my sami. Kubuś wraz z przyjaciółmi podpowiada więc, jak budować serdeczne relacje z innymi.

Seria „Jak widzę świat…” to książki pełne empatii, które w łagodny sposób oswajają dzieci z emocjami. A w towarzystwie Kubusia Puchatka jest to jeszcze przyjemniejsze!

„Kubuś i Przyjaciele. Jak widzę świat….”, „Kłapouchy się zamartwia”, „Maleństwo chce być duże”, „Kubuś okazuje życzliwość”

Wydawnictwo Olesiejuk, 2022

Liczba stron: 32

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *