6+,  7+,  8+,  9+,  Dla nastolatków,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach,  Z humorem

„Kulawa kaczka i ślepa kura”

Jak wiadomo, żartować z kulawej kaczki, a tym bardziej ze ślepej kury nie wypada. Ale gdy one same dowcipkują na swój temat, to już zupełnie co innego. Gdy wbijają sobie słowne szpileczki, gdy unoszą się honorem, by za chwilę nieść jedna drugą na barana, to ja po prostu biorę popcorn, zasiadam w fotelu (gdybym taki miała) i z ekscytacją czekam na więcej.

Kulawa kaczka i ślepa kura

„Kulawa kaczka i ślepa kura” zadbają o to, abym z wyimaginowanego fotela nie wstała za szybko. To w końcu książka drogi, relacja z podróży do miejsca, w którym spełniają się najskrytsze marzenia. A gdzie ono jest? „Nie mam pojęcia – mówi kura. – Ale jak tam dojdę, od razu będę wiedziała”. Kura potrzebuje w tej podróży przewodnika. A że nie ma psa, to decyduje się na przewodnika w osobie nieco płochliwej, nielubiącej ryzyka, kulawej kaczce. I tak oto mamy duet wyborny, który zdecydowanie wpada na listę moich ulubionych par (zaraz obok Shreka i Osła, Chandlera i Joey’a z „Przyjaciół” i Timona i Pumby z „Króla Lwa”).

Kulawa kaczka i ślepa kura
Kulawa kaczka i ślepa kura

„Kulawa kaczka i ślepa kura” to arcyzabawna historia z mądrymi przemyśleniami

Podróż będzie obfitować w błyskotliwe dialogi, ostre jak kurze pazurki przemyślenia i sytuacje budzące grozę. A tej osobliwej parze będziesz kibicować, choć iskrzyć między nimi będzie ostro. Ale nie tylko o kabaret tu chodzi, o żart czy farsę. To również historia o nietypowej przyjaźni, o ważnych decyzjach, odkrywaniu siebie, pokonywaniu lęków i wspieraniu się skrzydło w skrzydło. Dlatego może się zdarzyć, że zaraz po parsknięciu śmiechem, zaszklą Ci się oczy. A po zadziornym żarcie, życiowa prawda zmiękczy Ci serduszko.

Kulawa kaczka i ślepa kura
Kulawa kaczka i ślepa kura

Ulrich Hub (mistrzowski tekst) i Jörg Mühle (zakręcone ilustracje) stworzyli książkę wielowarstwową. Pod mięciutką kołderką dobrej zabawy, skrywa się przestrzeń do refleksji nad relacjami, samotnością i wszelkimi ograniczeniami. A przewrotne zakończenie jest jak szturchaniec między żebra kaczym skrzydłem.

Polecam tę klawą (nie kulawą) książkę, bo pomaga przejrzeć na oczy (nawet ślepej kurze). A poza tym to świetna rozrywka na bardzo dobrym poziomie.

„Kulawa kaczka i ślepa kura”, Ulrich Hub

Ilustracje: Jörg Mühle

Wydawnictwo Dwie Siostry, 2022

Liczba stron: 88

Wiek: 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *