4+,  5+,  6+,  7+,  8+,  Edukacyjne

„Lasoterapia dla dzieci”

Wiem, że na stres i nerwy zaleca się leśne kąpiele. Czytałam też, że regularne spacerowanie leśnymi ścieżkami z dziećmi, rozwija ich kreatywność, wrażliwość i pomaga w opanowaniu emocji. Ćwiczy się wtedy też uważność, a odporność podobno wzrasta. Super, tylko jak wyciągnąć dziecko do lasu, gdy na hasło – może leśna wędrówka? – krzyczy, ze nuuuuda?

Lasoterpia dla dzieci

Mam książkę idealną dla tych opornych na leśne wycieczki i dla tych, którzy mogliby zamieszkać w szałasie. Dla tych, którzy potrzebują delikatnej zachęty, jak i dla tych, którym wydaje się, że las znają już od podszewki (albo od runa). Oto „Lasoterpia dla dzieci”, czyli zbiór ponad 50 leśnych zabaw, gier i zadań. Książka dla początkujących i dla wyjadaczy.

Lasoterpia dla dzieci

Całość „Lasoterapii” jest bardzo dobrze przemyślana, bo zabawy podzielone są według pór roku. Tak więc wiosną stworzysz kij wędrowca, leśne perfumy albo zagrasz w zielone. Latem zbudujesz ścieżkę dla bosych stóp, sprawdzisz, które smakołyki najbardziej lubią mrówki i zrobisz korale z poziomek. Jesienią przygotujesz wyjątkowy talizman, zagrasz w kółko i krzyżyk (wersja leśna) i zbierzesz składniki na leśną herbatę. A zimą poćwiczysz skoki w dal, zbudujesz śnieżną wieżę i zrobisz mroźne witraże. Tych propozycji jest w książce o wieeele więcej.

Lasoterpia dla dzieci
Lasoterpia dla dzieci

Przeczytaj też wstęp od autorek. Znajdziesz w nim podpowiedzi, jak przygotować się do leśnej wyprawy, zasady, których trzeba przestrzegać w lesie oraz wskazówki korzystania z książki. Bardzo mądrze poprowadzona jest ta „Lasoterapia”.

Jestem pewna, że ta książka rozkocha Cię nie tylko w sobie, ale przede wszystkim w leśnych wędrówkach. Miej ją zawsze w plecaku, to gwarancja cudownych chwil spędzonych pośród natury. Pełnych uważności, radości i swobody.

Lasoterpia dla dzieci

„Lasoterpia dla dzieci”, Agata Preuss, Dorota Zaniewska

Wydawnictwo Dragon, 2022

Liczba stron: 96

Wiek: 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *