4+,  Edukacyjne,  Z humorem

„Leon i Lena poznają ciało człowieka” Antti Nikunen

Żałuję, że takich książek jak „Leon i Lena poznają ciało człowieka” nie było, gdy sama byłam dzieckiem. Jestem przekonana, że mając pod ręką tę książkę, nauka biologii byłaby frajdą. Zresztą sami, zobaczcie!

Antti Nikunen stworzył książkę, która nie porusza najprostszych zagadnień, ale z każdą stroną ma się wrażenie, że wiedza całkiem łatwo wchodzi do głowy. A to dlaczego, że „Leon i Lena…” nie jest typową książką edukacyjną, a jej głównymi zaletami są treść przystępna dla maluchów, dowcip, ogrom ciekawostek i wyraziste ilustracje. Konkretnych informacji jest tu bardzo dużo, dzieci dowiedzą się między innymi:

  • co to znaczy, że mózg „pływa”?
  • jaki ślimak mieszka w uchu?
  • dlaczego oddech o poranku nieprzyjemnie pachnie?
  • co jest paliwem dla mięśni?
  • dlaczego ludzie bekają?

Książka rozbudza ciekawość i w zabawny sposób pokazuje, jak bardzo ludzie ciało jest niesamowite, ale też skomplikowane. Informacje podane są w formie krótkich ciekawostek, grafiki dodatkowo wyjaśniają trudniejsze procesy, a prostota ilustracji nie rozprasza i nie zniechęca. Polecamy gorąco, bo to książka, która na pewno zaskakuje, a z pomocą dowcipu uczy więcej, niż mogłoby się wydawać.

Basia o „Leonie i Lenie…”

„Mamo, z jednym się nie zgadzam, że dorośli potrzebują mniej snu niż dzieci. Przecież Ty cały czas mówisz, że za mało śpisz, a ja to w ogóle nie lubię spać. No chyba, że rano, gdy mnie budzisz do przedszkola” 😀

„Leon i Lena poznają ciało człowieka” Antti Nikunen

Wydawnictwo Media Rodzina, 2021

Ilość stron: 48

Wiek: 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *