5+,  Edukacyjne

„O rowerach” Bartosz Ratajczyk

Jeśli Twoje dziecko kocha jeździć na rowerze, to pokocha również tę książkę. Jeśli po prostu lubi od czasu do czasu pojeździć, to jest szansa, że po tej książce stanie się maniakiem rowerowym. A jeśli raczej nie przepada za rowerami, to ta książka będzie rewelacyjną inspiracją do rozpoczęcia rowerowej przygody. Na dodatek może się stać ulubioną wyszukiwanką dla najmłodszych. Tyle dobra znajdziesz tylko w książce „O rowerach”!

Książka Bartosza Ratajczyka to niebywale kolorowy świat rowerów i wszystkiego, co się z nimi wiąże. Zachęca do sportu, rodzinnych wycieczek, bycia ekologicznym, a nawet do artystycznych wyzwań. Zbiera również masę ciekawostek na temat rowerów, ich budowy i nazewnictwa, prezentuje korzyści z jazdy na rowerze. Dowiesz się między innymi:

  • jak wygląda trójkołowiec poziomy, bicykl i rower do four cross’u
  • czym jest dirt jumping
  • jak nazywają się poszczególne części roweru
  • czym można go naprawić
  • jakie trasy rowerowe w Polsce są najpiękniejsze

Gdy pierwszy raz obejrzałam tę książkę, nie wiedziałam na co patrzeć. Drobiazgowych ilustracji jest tak wiele, że książka idealnie sprawdzi się jako wyszukiwanka. Można ją czytać wielokrotnie, bo za każdym razem dostrzeżesz nowy szczegół. A przede wszystkim to pozycja idealna dla młodych cyklistów. Poszerzy ich wiedzę, zainspiruje do kolejnych wycieczek, pokaże, jak różnorodny jest świat rowerów. Dla mnie rewelacja, bo sama też wiele się dowiedziałam!

Basia o „O rowerach”

„Mamo, koniecznie musimy mieć rower z koszykiem, ja będę pedałować, a Ty sobie posiedzisz”. Kto wie, gdzie jest najbliższy sklep z rowerami z koszem? 😀

„O rowerach” Bartosz Ratajczak

Wydawnictwo EZOP, 2021

Ilość stron: 30

Wiek: 5+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *