1+,  2+,  Kartonówki

„Otwarci na świat”, kartonówki dla najmłodszych

To wcale nie takie proste wybrać dobrą kartonówkę. Niektóre są zbyt pstrokate, inne gubią rytm, a w innych samemu łatwo się zgubić. Dlatego dziś pokażę Ci serię, która zapowiada się bardzo obiecująco (liczę na kolejne tytuły) i która zwraca uwagę dobrze przemyślaną i zaprojektowaną strukturą oraz treścią.

Otwarci na świat
Otwarci na świat
Otwarci na świat

Najnowsza seria „Otwarci na świat” to trzy tytuły dla najmłodszych dzieci wydane przez wydawnictwo Świetlik. Estetyczne, solidne i atrakcyjne. Wśród nich znajdziesz książki o zwierzętach, kolorach oraz warzywach i owocach. Każda ma poręczny format, zaokrąglone rogi i grube, kartonowe strony. Jest szansa, że przetrwają intensywne macanie, drapanie czy podgryzanie przez małego czytelnika.

To na co zawsze zwracam uwagę przy tego typu książkach to w pierwszej kolejności treść. Wiadomo, że nie będzie jej dużo, tym bardziej to niełatwa sztuka, aby była zarówno rymowana, rytmiczna, pogodna i przede wszystkim, aby miała sens. Małgorzata Korbiel stworzyła jednak teksty, które czyta się z przyjemnością. Są mądre i zabawne, a rymy wpadają w ucho. Ich uzupełnieniem są plastyczne, wyraźne i odpowiednio duże ilustracje Ewy Popławskiej. Bliskie rzeczywistości, jednak też nieco bajkowe.

Otwarci na świat
Otwarci na świat

Seria „Otwarci na świat” to pomysł na radosne poznawanie świata. To książki wielozadaniowe, które rozbudzą dziecięcą ciekawość i wyobraźnię. To również okazja do rodzinnego czytania, do budowania relacji, bliskości i zaufania. Niech tylko takie kartonówki wpadają najpierw w Twoje ręce, a potem w ręce Twojego dziecka.

„Otwarci na świat!”, Małgorzata Korbiel, Ewa Popoławska

Wydawnictwo Świetlik, 2023

Liczba stron: 20

Wiek: 0+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *