5+,  6+,  7+,  8+,  Edukacyjne

„Hania i Emil odkrywają Polskę”

Jestem przekonana, że z tym przewodnikiem nawet najbardziej zatwardziały kanapowiec ruszy się z domu! Bo choć jest tu przedstawionych tylko kilka kierunków, to sposób, w jaki zrobiła to Aleksandra Pelc ze swoimi dziećmi, Emilem i Hanią, wciąga i inspiruje. Oprócz standardowych opisów miejscówek wartych zobaczenia książka „Hania i Emil odkrywają Polskę” daje o wiele więcej.

Hania i Emil odkrywają Polskę
Hania i Emil odkrywają Polskę
Hania i Emil odkrywają Polskę

Są tu więc pomysły na aktywności w wybranych miejscach, sporo wiedzy nawiązującej do historii, przyrody czy postaci związanych z daną atrakcją, a także zaproszenie do bycia uważnym obserwatorem miejsc, w których się znajdziesz. A to wszystko nie jest pozbawione dziecięcej perspektywy, a nawet komentarza. Ponieważ dzieci autorki aktywnie uczestniczyły w procesie powstawania książki, to ich punkt widzenia na wspólne wyprawy jest tu bardzo wyczuwalny.

„Hania i Emil odkrywają książkę” to książka pełna inspirujących pomysłów na wycieczki z dzieckiem.

„Hania i Emil odkrywają Polskę” to książka, która rozbudza w dzieciach ciekawość, otwiera głowy, wyostrza zmysły. Pokazuje, że nawet weekendowa wycieczka blisko domu może być wyjątkową przygodą. Wystarczy mieć na nią dobry pomysł. A jeśli w danym momencie nie masz żadnego, to z pomocą przychodzi właśnie ta kreatywna książka.

Hania i Emil odkrywają Polskę
Hania i Emil odkrywają Polskę

Aleksandra Pelc znalazła też doskonały sposób na zaangażowanie dzieci w planowanie wycieczek i na rozbudzenie w nich podróżniczej pasji. Otóż w książce wielokrotnie znajdziesz elementy aktywizujące najmłodszych. Będzie to na przykład przestrzeń na narysowanie własnego nietypowego domu (rozdział o Domu Kereta), pomysł na własnoręcznie zrobienie ramki na zdjęcia (rozdział o pływaniu po rzece tratwą) czy zaprojektowanie własnego dzwonu (rozdział o okolicach Augustowa i ginących zawodach).

A teraz wisienka na torcie, czyli ostatni rozdział. O czym jest? Tego nie wie nikt! Bo stworzysz go razem ze swoim dzieckiem. Autorka zostawiła kilka stron, zachęcając tym samym czytelnika do opisania swojej niesamowitej przygody.

Polecam tę książkę nie tylko w wakacje, ale zawsze, gdy potrzebujesz dodatkowej inspiracji do wypraw bliższych i dalszych. Jestem pewna, że dzięki niej Twoje dziecko złapie podróżniczego bakcyla!

„Hania i Emil odkrywają Polskę, czyli inspirujące pomysły na wycieczki z dzieckiem”, Aleksandra Pelc, Emil Fabisiak, Hanna Fabisiak

Liczba stron: 80

Wiek: 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *