6+,  7+,  8+,  Komiks,  O emocjach,  Z humorem

„Bomba i Ptyś”

Totalnie odjechane komiksy! Szalone i dynamiczne. O przyjaźni, różnorodności, emocjach i zwariowanych przygodach. W kreskówkowej stylistyce i z pokręconymi bohaterami. Oto najnowsza seria komiksów z wydawnictwa Wilga, „Bomba i Ptyś”.

Bomba i Ptyś
Bomba i Ptyś

Bomba jest wulkanem energii i ma 100 pomysłów na minutę. Potrafi zmieniać wielkość i kształt, a swoim entuzjazmem zaraża wszystkich dookoła. Ptyś natomiast najbardziej lubi spędzać czas w bibliotece, pomagać przyjaciołom i uczyć się nowych rzeczy. Mimo różnych charakterów ta dwójka przyjaciół bardzo dobrze się dogaduje i wspiera, gdy trzeba. Mieszkają w Fąflopolis, w którym jest aż 5867 sklepów z kapeluszami, a mieszkańcy tego miasta to fąfle.

Do wyboru masz dwa tytuły. Pierwszy to „Bomba i Ptyś oraz rozgniewani piraci”. Będzie tu więc ukryty skarb, bezludna wyspa, kilka katastrof i piraci, którzy na pierwszy rzut oka nie wydają się przyjaźnie nastawieni do Bomby i Ptysia. Będzie też gigantyczna ośmiornica, której furię opanuje jedynie śpiewanie kołysanki.

Bomba i Ptyś
Bomba i Ptyś
Bomba i Ptyś

W części „Bomba i Ptyś oraz rozbrykany jednorożec” dwójka tytułowych fąfli zostanie superbohaterami. A towarzyszyć im będzie rozbrykany jednorożec, który do tej pory nie miał przyjaciół. Trójka bohaterów postanowi zatem, że będą pomagać wszystkim mieszkańcom Fąflopolis, którzy znajdą się w potrzebie. A nawet tym, którzy tej pomocy nie potrzebują. Okaże się więc, że dobra zabawa Bomby, Ptysia i Brokatka przyniesie dużo chaosu i nie każdy fąfel będzie z niej zadowolony.

„Bomba i Ptyś” to komiksy pełne humoru, zwariowanych pomysłów i szalonych przygód.

Te dwa komiksy to potężna dawka humoru, szalonych przygód i absurdalnych pomysłów. Jednak w tych zakręconych historyjkach odnajdziesz też zaproszenie do rozmów o emocjach, przyjaźni i empatii. Na kilku ostatnich stronach autor proponuje czytelnikowi zabawy, zadaje pytania i skłania do refleksji. „Bomba i Ptyś” to niecodzienne i odświeżające podejście do tematu emocji w książkach dla dzieci.

Sprawdzą się również przy samodzielnym czytaniu, bo mimo 160 stron ( ich przeczytanie na pewno da poczucie sukcesu!), tekstu jest niewiele (w końcu to komiksy), a czcionka jest wyraźna i odpowiedniej wielkości. Ich poręczny format natomiast delikatnie sugeruje, że to książki idealne do wakacyjnego plecaka 😉

„Bomba i Ptyś oraz rozgniewani piraci”, „Bomba i Ptyś oraz rozbrykany jednorożec”, Mark Bradley

Wydawnictwo Wilga, 2023

Liczba stron: 160

Wiek: 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *