4+,  5+,  6+,  O przyjaźni i relacjach,  Serie

„Słonecznikowa 5. Leśne skrzaty”

To już piąty tom przygód rodziny ze Słonecznikowej 5, tym razem w wakacyjnym wydaniu. Kto już zdążył poznać trójkę rodzeństwa, ich rodziców, psa i jeża, ten wie, że to książki wypełnione rodzinnym ciepłem, bliskością i codziennością. Nie ma tu fajerwerków, dynamicznych zwrotów akcji czy wbijających w fotel zaskoczeń. Są za to naturalność, prostota i radość z prostych rzeczy. Dlatego więc rodzice Adasia, Krzysia i Lilki na cel wakacyjnej wyprawy nie wybierają sugerowanych przez dzieci Grenlandii czy Tanzanii, a urokliwy domek na Kaszubach.

Słonecznikowa 5
Słonecznikowa 5

„Słonecznikowa 5. Leśne skrzaty” to cztery historyjki skupione wokół wakacyjnego czasu. A więc planowania, pakowania, poznawania nowego miejsca, kąpieli w jeziorze, zabaw na plaży i niespiesznych rozmów. To drobne niespodzianki, bujna wyobraźnia, domek na drzewie i słodkie gofry. Można się tu doszukać refleksji, że do szczęścia nie są potrzebne podróże na koniec świata i hotele z aquaparkiem. Wystarczą Kaszuby z najbliższymi, optymizm, otwartość i uważność. A czasami sporo radości da nawet spanie pod namiotem w przydomowym ogródku.

Słonecznikowa 5
Słonecznikowa 5

Najnowsza część „Słonecznikowej 5” wspaniale sprawdzi się podczas wieczornego, wakacyjnego czytania. Wyciszy więc, ukoi i pobudzi wyobraźnię. Momentami rozbawi, a na pewno zainspiruje rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Jeśli zatem szukasz w książkach spokojnie płynącej narracji, wesołych bohaterów i rodzinnej serdeczności, to koniecznie sięgnij po całą serię „Słonecznikowa 5”. A wakacyjny czas umili najnowsza część, „Leśne skrzaty”.

Słonecznikowa 5

„Słonecznikowa 5. Leśne skrzaty”, Aniela Cholewińska-Szkolik

Ilustracje: Marta Kulesza

Wydawnictwo Wilga, 2023

Liczba stron: 72

Wiek: 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *