6+,  7+,  8+,  9+

„Przygody Lottie Lipton”

Dobra książka detektywistyczna może przekonać młodych sceptyków i młode sceptyczki czytania do tej jakże wyśmienitej formy rozrywki. Znam dzieci, które twierdzą, że nie lubią czytać, chyba że mowa o książkach detektywistycznych. I najlepiej, aby jeszcze były w seriach. I super, bo właśnie wpadły w moje ręce dwie arcyciekawe książki o pewnej młodej detektywce i jej wujku. A w tle londyńskie muzeum, historia i archeologia. Przed Tobą „Przygody Lottie Lipton. Klątwa egipskiego kota” oraz „Przygody Lottie Lipton. Sekrety kamienia”.

Przygody Lottie Lipton
Przygody Lottie Lipton

„Lottie Lipton” to książki detektywistyczne, które łączą w sobie tajemnicę, dobry humor, aktywizujące zagadki i całkiem solidną garść wiedzy historycznej. W „Klątwie egipskiego kota” oprócz tego, że razem z bohaterami będziesz szukać zaginionego bezcennego posążka, to jeszcze dowiesz się co nieco o Egipcie, Państwie Inków czy Samurajach. Natomiast w „Sekretach kamienia” będziesz podążać po tajemniczych śladach, aby odnaleźć Trójząb Neptuna. Przy okazji poznasz alfabet Morse’a i wejdziesz do środka Big Bena.

Przygody Lottie Lipton
Przygody Lottie Lipton

„Pzygody Lottie Lipton” to książki stworzone do pierwszych prób samodzielnego czytania.

Doskonałym pomysłem jest zaproszenie czytelników i czytelniczki do rozwikłania tajemnic. W książkach bowiem pojawiają się do nich bezpośrednie pytania i zachęty do rozszyfrowania zagadek. Dzięki temu dzieci jeszcze głębiej zanurzają się w akcję książki, a przy okazji ćwiczą pamięć, logiczne myślenie i łączenie faktów. Taka forma świetnie sprawdzi się u dzieci, którym trudno jest utrzymać skupienie. A okraszenie całości dobrym żartem, zabawnymi postaciami i aurą tajemnicy gwarantuje naprawdę dobrą rozrywkę.

Przygody Lottie Lipton

„Przygody Lottie Lipton” świetnie nadają się do samodzielnego czytania. Rozdziały są krótkie, czcionka odpowiednio duża, a wyraźne odstępy między wersami powodują, że tekst jest czytelny i nie męczy. Czarno-białe ilustracje rozbudzają wyobraźnię i są okazją do krótkiej przerwy w czytaniu. A ponieważ ta seria będzie się rozrastać o kolejne tytuły, to jest szansa, że czytelniczy zapał szybko nie zgaśnie, a nawet stanie się czymś naturalnym.

Dlatego, jeśli szukasz książek, które pokażą dziecku, że czytanie to świetna zabawa, to sięgnij po serię „Przygód Lottie Lipton” i razem rozwijajcie pasję do czytelniczego świata.

„Przygody Lottie Lipton. Klątwa egipskiego kota”. „Przygody Lottie Lipton. Sekrety kamienia”, Dan Metcalf

Ilustracje: Rachelle Panagarry

Wydawnictwo Dwukropek, 2023

Liczba stron: 80

Wiek: 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *