8+,  9+,  Dla nastolatków,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach,  Powieść

„Rośnij. Odważ się marzyć!”

„Rośnij. Odważ się marzyć” to książka dla wszystkich, którym marzenia wydają się tak odległe, że nie warto po nie sięgać. Dla tych, co zmęczeni są światem i nie wiedząc, co dalej z tym zrobić, trwają w smutku i beznadziei. To też opowieść dla tych, którzy potrzebują przewietrzyć głowy i otworzyć serca. A to dlatego, że Caryl Lewis magicznie zasiewa w czytelniku nasionko, które dodaje otuchy, popycha do działania i kwitnie głęboko skrywanymi marzeniami.

Tak, to z pewnością książka o marzeniach. I choć magia miesza się tu z rzeczywistością, to po lekturze tej książki, będziesz wiedzieć, że nie potrzebne są żadne czary, aby dążyć do swoich pragnień. Wszystko dzieje się w Twojej głowie. Tak, jak w głowie Marty’ego. A trzeba przyznać, że chłopak nie ma w życiu lekko.

„Rośnij. Odważ się marzyć!” dodaje skrzydeł i wiary w niemożliwe.

Mieszka tylko z mamą, która cierpi na syllogomanię (nałogowe zbieractwo). Ich dom więc codziennie trochę się kurczy, bo ciągle przybywa w nim niepotrzebnych przedmiotów. Ta sytuacja kładzie się cieniem również na relacjach chłopca z otoczeniem. Marty nie ma przyjaciół, a złośliwi koledzy ze szkoły dodatkowo uprzykrzają mu życie. Na szczęście jest jeszcze szalony dziadek i jego zwariowane pomysły. Marty pozna też Gracie, koleżankę ze szkoły, która oprócz marzeń ma również kilka zmartwień.

Zarówno Marty, Gracie i dziadek mają swoje marzenia. Ale jedno dążenie stanie się ich wspólnym. Będzie to podróż do Paryża. Jednak nie samolotem, czy statkiem. Ta szalona trójka chce dopłynąć do Paryża w wydrążonej gigantycznej dyni! A skąd ta dynia, i jak w ogóle dojdzie do tej nieprawdopodobnej podróży, musisz przeczytać sam/a.

„Rośnij. Odważ się marzyć” to książka niebywale pozytywna. I, mimo że są w niej sytuacje przykre i smutne, to czytelnik wie, że można je rozwiązać. Potrzeba jednak siły, chęci i wsparcia. Potrzeba dobrych ludzi, życzliwości i pozytywnych myśli. Trzeba nauczyć się odpuszczać to, na co nie ma się wpływu. I iść za głosem serca.

Wspaniała, magiczna, dodająca skrzydeł książka. Idealna na ten dziwny czas, gdy tak łatwo można się pogubić.

„Rośnij. Odważ się marzyć!”, Caryl Lewis

Ilustracje: George Ermos

Wydawnictwo Wilga, 2022

Liczba stron: 272

Wiek: 8+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *