4+,  5+,  6+,  7+,  Edukacyjne

„Trening ciszy dla dzieci”

To bardzo trudne wyciszyć się na zawołanie (a przecież nieraz oczekujemy tego od dzieci). Bycie uważnym też nie przychodzi lekko. Zwłaszcza we współczesnym świecie, w którym przebodźcowanie dzieci i dorosłych to już niemal codzienność. Dlatego umiejętność rozluźnienia się, koncentracji, czy opanowania wymaga po prostu treningu. A im wcześniej taki trening zaserwujesz dziecku, tym szybciej pewne metody staną się dla niego naturalne. Wtedy w dorosłości stresy nie pokiereszują tak bardzo. A od czego zacząć takie działania? Na przykład od „Treningu ciszy”, Pauliny Mechło i Magdaleny Karpińskiej.

Trening ciszy
Trening ciszy

Ta książka to 108 zabaw, zadań i zagadek, które w niezauważalny dla dziecka sposób wyciszają i rozluźniają. Pomagają oderwać się od gonitwy myśli, smartfonów i telewizorów. Są pewnego rodzaju stoperem, który zatrzymuje czas i pozwala na bycie kreatywnym, na główkowanie, na swobodę. Na wyjście z ram, z oczekiwań i reguł. A takie luźne myślenie sprzyja przecież lepszemu poznawaniu samego siebie. A przede wszystkim zebrane w „Treningu ciszy” zadania to wyśmienita rozrywka.

Trening ciszy
Trening ciszy

„Trening ciszy dla dzieci” to książka, która ćwiczy pamięć, skupienie i uważność.

Zastanawiałeś_aś się kiedyś, jaki dźwięk wydaje galaretka, kiedy się trzęsie? A może wolisz po prostu ją narysować? Możesz też położyć swoją głowę na kartce i spróbować ją obrysować. Możesz zamienić się w drzewo i delikatnie falować na wietrze. A gdybyś miał_a wytłumaczyć niesłyszącej koleżance lub koledze, jak brzmi szum morza, to co Ci przychodzi do głowy? Takich zadań jest w tej książce aż 108! Są też labirynty, nietypowe szlaczki, zabawy słowem i matematyczne.

Trening ciszy
Trening ciszy

Autorki „Treningu ciszy” wiedzą, jak najlepiej wykorzystać swój fach. Paulina Mechło jest psycholożką, która pasjonuje się tworzeniem gier, zabaw i neurorozrywek. A Magdalena Karpińska potrafi te wszystkie zagadki ubrać w atrakcyjną grafikę. Takie połączenie zaowocowało książką dopracowaną i nieprzypadkową. Na dodatek jej kompaktowy rozmiar zachęca, aby „Trening ciszy” zabrać ze sobą do pociągu, samolotu, restauracji czy poczekalni.

Razem z Basią znamy jeszcze inną książkę tego duetu, „Trening superkoncentracji dla dzieci”. I polecamy równie mocno. Najlepiej zaopatrzyć się od razu w oba tytuły, bo po jednej książce będzie ochota na więcej 🙂

„Trening ciszy dla dzieci”, Paulina Mechło, Magdalena Karpińska

Wydawnictwo Sensus, 2023

Liczba stron: 120

Wiek: 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *