8+,  9+,  O przyjaźni i relacjach,  Serie,  Z humorem

„Tuba i Patefon”. „Detektywi na tropie” i „Detektywi na wakacjach”

Tuba i Patefon

Ale fajnie czytało mi się te książki! Zagadek detektywistycznych jest tu multum, trochę komediowych pomyłek, a garść mądrych spostrzeżeń i odpowiedni klimat robią dodatkową robotę. Książki z serii „Tuba i Patefon” to idealna propozycja na lato, bo przecież najwięcej tajemniczych sytuacji dzieje się w wakacje.

Tuba i Patefon
Tuba i Patefon
Tuba i Patefon

Zarówno „Detektywi na tropie”, jak i „Detektywi na wakacjach” trzymają ten sam poziom. Znajdziesz tu więc błyskotliwe dialogi, inspiracje Sherlockiem Holmesem, zagadki, które wręcz czekają na odkrycie i całą paletę bohaterów, którzy są tak barwni, jak lato nad sopockim morzem.

Tuba i Patefon

A najbardziej czarujący z nich to Tuba (Ala) i Patefon (Michał). Dwójka przyjaciół, których ciekawość i czujność zaprowadzą najpierw w ciemne, krakowskie zakamarki, a potem w nadmorskie rewiry pełne tajemnic i zagadek. W przypadku tych bystrych dzieciaków nie ma znaczenia czy wakacje spędzają w mieście, czy nad morzem. Ślady, tropy i poszlaki znajdą wszędzie.

W tych książkach naprawdę wiele się dzieje, nie ma szans na nudę. Zagadka goni zagadkę, a po drodze przemycane są wartościowe przemyślenia (o samoakceptacji, o relacjach rodzinnych i w grupach rówieśniczych, o przyrodzie). Jednak przede wszystkim to książki o przyjaźni mocnej i lojalnej.

Obserwowanie dwójki tak ciekawych bohaterów, ich przygód, rozterek i szalonych pomysłów to niebywała przyjemność. Będziesz się z nimi śmiać, dziwić, zgadywać i śledzić. Polecam gorąco (jak gorące powinno być lipcowe słońce), bo „Tuba i Patefon” to książki detektywistyczne, które mają w sobie sporo mądrych treści dla młodych czytelników.

Seria „Tuba i Patefon”. „Detektywi na tropie”, „Detektywi na wakacjach”, Katarzyna Ryrych

Ilustracje: Elka Grądziel

Wydawnictwo Wilga, 2022

Liczba stron: 192, 200

Wiek: 8+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *