3+,  4+,  5+,  6+,  7+,  8+,  9+,  Dla nastolatków,  O emocjach

„Uważność w edukacji”

Tu kupisz książkę

Siłą rozpędu po „Planecie Uważności’ sięgnęłam po „Uważność w edukacji”. I jakże ogromna jest moja wdzięczność, że obie te książki trafiły w moje ręce. Bo trening uważności to jeden z najlepszych prezentów, jaki mogę dać swojemu dziecku (w moim prywatnym rankingu plasuje się w pierwszej trójce obok głośnego czytania i czułości).

Uważność w edukacji
Uważność w edukacji

Nie będę wprowadzać Cię w zagadnienia uważności, wyjaśniać, czym jest, przytaczać cytatów i definicji. W tym zdecydowanie lepsza jest sama autorka „Uważności w edukacji”, Jowita Wowczak (terapeutka oddechu, nauczycielka uważności i medytacji, konsultantka ds. redukcji stresu). A gdy przeczytasz wprowadzenie do książki i wstęp do każdej części, to popłyniesz na falach uważności. To zrozumiesz, że takiej wiedzy nie możesz zmarnować.

Uważność w edukacji

„Uważność w edukacji’ to książka, która powinna trafić w ręce każdego nauczyciela

„Uważność w edukacji” kierowana jest głównie do nauczycieli, edukatorów, opiekunów, ale tez rodziców. To aż 100 zabaw, ćwiczeń i relaksacji, które łamią stereotypowe myślenie o treningu uważności, jako o nieruchomym siedzeniu i wsłuchiwaniu się w swój oddech, dźwięki czy skanowaniu swojego ciała. Oto zabawy, które skupiają się też na ruchu, na kontakcie z innymi, na dotykaniu i dziękowaniu. A czy będzie o oddechu? Oczywiście, to podstawa. Jednak wdechy i wydechy można ćwiczyć na wiele różnych sposobów. Kilka przykładów znajdziesz na zdjęciach.

Uważność w edukacji
Uważność w edukacji

Z tej książki bije niezaprzeczalna wiedza autorki, ale też autentyczność, ogromna wiara i życzliwość. Właśnie tak postrzegam „Uważność w edukacji”, jako książkę życzliwą dla swoich czytelników, szanującą ich i dostrzegającą różnice między nimi. I właśnie tej życzliwości między innymi dziecko może się od niej nauczyć. Oprócz tego też samoświadomości, uważności na ruch, oddech i zmysły oraz wdzięczności. Po to, aby być człowiekiem szczęśliwym, znającym siebie, swoje emocje i reakcje. Po to, by móc swobodnie rozkwitać i radzić sobie z trudnościami.

Wiem, że też chcesz tego dla swojego dziecka. Sięgnij więc po „Uważność w edukacji”, powiedz o niej w przedszkolu czy szkole, podpowiedz wychowawcy i innym rodzicom. Bądź „uważnym kapitanem” dla swojego dziecka.

„Uważność w edukacji”, Jowita Wowczak

Ilustracje: Urszula Noszczyńska

Wydawnictwo: Book Ojciec, 2022

Liczba stron: 160

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *