Biografie dla dzieci,  Dla nastolatków

„Życie z klocków”

Link do sklepu

Kolejna inspirująca książka przed Tobą. Inspirująca do odważnego życia, do pokonywania własnych ograniczeń, do otwarcia głowy i serca na innych. I oczywiście do budowania z klocków Lego 😉 Okazuje się bowiem, że z klocków można zbudować nie tylko statki kosmiczne, czy super szybkie samochody, ale również własne marzenia, a nawet samego i samą siebie. „Życie z klocków” to gotowy scenariusz na film, choć nie jest efektem bujnej wyobraźni. To wszystko wydarzyło się naprawdę.

David Aguilar urodził się bez prawej ręki. Jak się z tym czuje? Zupełnie zwyczajnie, bo przecież nigdy jej nie miał. Jednak to, że David akceptował życie takim, jakie ono jest, nie oznacza, że dostał pełną akceptację od swojego otoczenia. I choć dla rodziny (zwłaszcza babci) i bliskich był po prostu ukochanym synem, wnuczkiem, przyjacielem, to nie omijały go ukradkowe spojrzenia, wytykanie palcami, a nawet prześladowanie w szkole. Jednak to, co nie pozwoliło Davidowi poddać się i zamknąć w sobie, to jego wewnętrza siła, determinacja i optymizm.

„Życie z klocków” to książka, która udowadnia, że jedyne ograniczenia, jakie mamy, to te w naszych głowach. A ich również można się pozbyć.

„Życie z klocków” to książka, która udowadnia, że wszelkie ograniczenia można pokonać. Potrzeba jednak ogromnego samozaparcia, zaufania do siebie i innych oraz miłości do życia. Czy brak ręki to niepełnosprawność? Według standardowych definicji tak, ale tak naprawdę, to kwestia przystosowania rzeczywistości do każdego z nas. Wtedy wszyscy jesteśmy po prostu różnorodni, z innymi sposobami radzenia sobie z codziennością, radzenia sobie przy pomocy tego, co się ma.

Historia Davida Aguilara pokazuje, że nawet brak ręki nie jest przeszkodą w osiągnięciu szczęścia, sukcesu, i marzeń. Nie jest barierą w tworzeniu pięknych i głębokich relacji. Nie sprawia również, że jesteśmy pozbawieni pasji i wyobraźni. Bo to właśnie kreatywność i niepohamowana fantazja doprowadziły Davida do tego, że zbudował dla siebie protezę ręki z klocków Lego. A to dopiero początek tej inspirującej historii, w której David wciąż buduje kolejne kadry swojego życia.

„Życie z klocków” to książka, która połączy wszystkie Twoje rozsypane marzenia w całość, zupełnie jakby to były klocki Lego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *