6+,  7+,  8+,  Serie,  Z humorem

„Alfred Wiewiór i posążek faraona”

Uwielbiam Alfreda. To detektyw z klasą, czujny i czuły. Zawsze gotowy do akcji i do pomocy przyjaciołom. Nieustraszony i lubiący wyzwania, nawet gdy trzeba po nie lecieć do Egiptu. Tak właśnie będzie tym razem. Bo druga część detektywistycznych zawirowań dociekliwej wiewiórki „Alfred Wiewiór i posążek Faraona” przeniesie Cię do upalnego Kairu.

Alfred Wiewiór i posążek faraona
Alfred Wiewiór i posążek faraona

Dosyć ryzykowna to będzie wyprawa, bo ani Alfred, ani Stefan Dzik i Maciek Jeż, a nawet pani Jadzia, nie wiedzą, jaka sprawa czeka na nich w Egipcie. Ryzykowna też dlatego, że Stefan Dzik będzie lecieć samolotem po raz pierwszy. I choć zazwyczaj dobry humor go nie opuszcza, to teraz złapie go lekki stresik. Jakoś jednak do Egiptu dolecą, a tam upał, proszę państwa! I zagadka do rozwiązania, oczywiście. A jakiego kalibru! Otóż z sejfu pewnej kolekcjonerki dzieł sztuki zniknął posążek faraona. Sprawa jest o tyle delikatna, że posążek nie był jej, a przyjaciela, któremu obiecała przechować ten cenny przedmiot. Co się stało z figurką? Jaką tajemnicę skrywa? I kto depcze po piętach Alfredowi i jego przyjaciołom?

Alfred Wiewiór i posążek faraona
Alfred Wiewiór i posążek faraona

Wybornie czyta się o alfredzich przygodach. Akcja zagęszcza się z każdą stroną, podejrzane postaci wychodzą z cienia, a duszne egipskie grobowce potęgują tajemniczą atmosferę. Będzie sensacja, śledztwo, a w tle historia. I oczywiście dobry humor, bo entuzjazm nie opuszcza dzielnych zwierzaków do samego końca (choć będą momenty zwątpienia).

Alfred Wiewiór i posążek faraona

Książki o Alfredzie Wiewiórze sprawdzą się podczas samodzielnego czytania. Rozdziały są krótkie, czcionka odpowiednio duża i rozstrzelona. Pojawiają się tęż ilustracje, które pomogą w utrzymaniu skupienia. Niewielki format tych książek sprawia, że są w sam raz do zabrania na wakacje. Może do Egiptu właśnie? 🙂

Basia mówi, że Alfred to najbystrzejsza wiewiórka jaką zna 😉

„Alfred Wiewiór i posążek faraona”, Agnieszka Stelmaszyk, Hubert Grajczak

Wydawnictwo Wilga, 2022

Liczba stron: 176

Wiek: 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *