3+,  4+,  5+,  6+,  7+,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach,  Picturebook

„Dzień z przyjaciółmi”

„Dzień z przyjaciółmi” dobrze przeczytać po dniu leniwym i błogim. Takim, w którym spotkałeś_aś bliskich i po prostu cieszyliście się z bycia razem. Z rozmów, żartów, wspólnych gier i łapania na wędkę dobrych momentów (gdy ryby nie dają się złowić). Bo właśnie taki dobry i spokojny czas, w którym czujesz, że wszystko jest tak, jak być powinno, warto jeszcze wzmocnić u dzieci opowieścią łagodną i czułą.

Czas w „Dniu z przyjaciółmi” płynie bez pośpiechu, zupełnie jakby był dzieckiem, zakładającym buty przed wyjściem z domu do przedszkola 😉 A tak na serio to nastrój tej książki przywodzi mi na myśl środek wakacji, gdy nie wiesz, jaki jest dzień tygodnia. Bo po prostu nie ma to wtedy znaczenia. Ważni są natomiast ludzie, którzy Cię otaczają i radość w Waszych sercach.

Dzień z przyjaciółmi
Dzień z przyjaciółmi
Dzień z przyjaciółmi

„Dzień z przyjaciółmi” to opowieść o tym, co w życiu ważne.

Tak jest właśnie tego dnia, gdy szop chce zrobić szarlotkę, ale okazuje się, że nie ma jajek. Wybierze się więc do lisa, ten przecież ma kury. Lis jednak naprawia dach swojego domu, bo deszcz leje mu się do środka. Nie ma jednak drabiny, więc przyjaciele razem idą do borsuka. On ma przecież wszystko. I pewnie już się domyślasz, że borsuk też będzie czegoś potrzebował i wszyscy razem udadzą się do kolejnego wspólnego przyjaciela. A będzie ich razem piątka – szop, lis, borsuk, wrona i niedźwiedź. W takiej ekipie dobry humor gwarantowany, a życzliwość i wdzięczność zadzieją się same.

Dzień z przyjaciółmi
Dzień z przyjaciółmi

„Dzień z przyjaciółmi” ma niepowtarzalny czar. To książka, która wlewa w serca czytelników spokój i poczucie zadowolenia z przeżywanej chwili. Miałam wrażenie, że czytając ją, rozluźniam się, zupełnie jakbym razem z tą grupką przyjaciół właśnie wygrzewała się na słońcu. Spójrz tylko na delikatne uśmiechy na pyszczkach bohaterów. Na mojej twarzy był podobny, gdy przyglądałam się ciepłym kadrom z ich dnia. „Dzień z przyjaciółmi” po prostu relaksuje i pokazuje, że w życiu ważne są właśnie te proste i zwyczajne momenty. To one wyposażają nas w pogodę ducha.

Uprzedzę Cię tylko, że po lekturze tej książki, będziesz mieć ochotę na ciepłą szarlotkę. Oczywiście w towarzystwie przyjaciół! 🙂

„Dzień z przyjaciółmi”, Philip Waechter

Wydawnictwo TAKO, 2023

Liczba stron: 28

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *