2+,  3+,  Edukacyjne,  Kartonówki,  Serie

„Elementarz 2-latka”, „Elementarz 3-latka”

Dobry elementarz w biblioteczce malucha to podstawa. Przed Wami elementarze nie tylko dobre, to za mało powiedziane. To książki niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych, aktywizujące oraz realnie zachęcające do poznawania świata. A ponieważ niecierpliwy rok szkolny już naciska klamkę do drzwi powakacyjnej rzeczywistości, to jest to najlepszy moment na zaprzyjaźnienie się z elementarzami od wydawnictwa Wilga.

Elementarz
„Elementarz 2-latka”
Elementarz
„Elementarz 2-latka”

Jestem pewna, że Wasze dzieci szybko pokochają te książeczki. Są niezwykle kolorowe, różnorodne i angażujące. Poprzez zabawę, zagadki, liczne pytania i zadania dwulatek pozna podstawy otaczającego go świata, a trzylatek będzie miał możliwość tę wiedzę nieco poszerzyć.

Elementarz
„Elementarz 2-latka”

Oba elementarze poruszają wiele zagadnień, między innymi: dom i jego okolica, kuchnia i gotowanie, pory roku, kolory, liczby, emocje, zwierzęta, pojazdy, wygląd człowieka. Dzieci nabędą umiejętności nazywania przedmiotów, wskazywania różnic i podobieństw, rozróżniania kształtów, a także będą ćwiczyć budowanie wypowiedzi. „Elementarz 3-latka” jest rozszerzeniem wiedzy z „Elementarza 2-latka”. Znajdzie się w nim więcej szczegółów, nieco bardziej skomplikowane pytania i trudniejsze zagadki.

Elementarz
„Elementarz 3-latka”
Elementarz
„Elementarz 3-latka”

Książki mają kartonowe strony, a na ilustracjach nie ma zbyt wielu detali, które mogłyby niepotrzebnie rozpraszać. Mimo bardzo dużej różnorodności poruszanych tematów całość jest spójna, a przez wszystkie strony czytelnika prowadzi dwójka bohaterów. Dzięki temu na pewno łatwiej jest utrzymać dziecku skupienie.

Polecam te książki maluchom i ich rodzicom, bo to gwarancja efektywnie i radośnie spędzonego czasu. A jeśli nauka od najmłodszych lat, to tylko przez zabawę 🙂

Elementarz
„Elementarz 3-latka”

Wydawnictwo Wilga przygotowało również zeszyty ćwiczeń, które są uzupełnieniem elementarzy. Całość należy do serii „Krok po kroku”

„Elementarz 2-latka”, „Elementarz 3-latka” Paulina Chmurska

Ilustracje: Agnieszka Matz

Wydawnictwo Wilga, 2021

Liczba Stron: 20

Wiek: 2+, 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *