5+,  6+,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach,  Picturebook

„Lotte Piratka”

Oto książka, która eksploduje kolorami, rozwiewa włosy ciepłym wiatrem i wydaje się lepka w dotyku od wilgotnego powietrza dżungli. „Lotte Piratka” zabierze Was w niczym nieskrępowany świat dziecięcej wyobraźni, beztroski i zabawy.

Wolna i nieposkromiona. Taka właśnie jest Lotte. Lubi się tarzać w piasku, krzyczeć na całe gardło, spać w zbudowanej przez siebie chatce. Jej najlepszym przyjacielem jest tukan Igor, z którym wieczorami tańczą wśród drzew do utraty tchu. Lotte jest dzieckiem dżungli, za towarzyszy ma dzikie zwierzęta, a fascynuje ją znajdowanie niezwykłych szczątków. Skóra węża, ząb krokodyla czy koralik z sierści lwa to jej wyjątkowe amulety. Uwielbia się też przebierać, odprawiać rytuały przy ognisku i śpiewać najgłośniej, jak potrafi.

Czy to wszystko jest snem, czy jawą? Może to bujna wyobraźnia nieustraszonej, małej blondynki? Przecież jej prawdziwy dom znajduje się na farmie w sawannie, mieszka tam z rodzicami… A już wkrótce na farmie ma zamieszkać jeszcze jedna rodzina. Lotte nie podoba się ten pomysł, więc ucieka do lasu.

Równie rzeczywista wydaje się powódź, która porywa Lottę i jej chatkę. Wir rzeki staje się coraz bardziej niebezpieczny, groźnie huczy i wzbiera na sile. Co zrobi Lotte? Jest przecież piratką.

Przepiękna opowieść o sile dziecięcej pasji, miłości do natury i beztrosce. To również tętniąca życiem historia szalonej dziewczynki o dobrym sercu, które potrzebuje przyjaźni. A wszystko zostało okraszone ilustracjami, które obezwładniają intensywnością i głębią barw, dynamiką i ekspresją. W dorosłych „Lotte Piratka” rozbudzi tęsknotę za dzieciństwem, a w dzieciach podsyci iskrę szalonej radości.

Chciałabym być jak Lotte 🙂

„Lotte Piratka”, Sandrine Bonini, audrey Spiry

Wydawnictwo Polarny Lis, 2017

Liczba stron: 36

Wiek: 5+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *