5+,  6+,  7+,  8+,  Edukacyjne

„Fach, że ach!”

Przez znaczną część mojego niedorosłego życia chciałam być nauczycielką języka polskiego. I choć nie uczę w szkole, to zamiłowanie do literatury, słów i języka pozostało mi do dziś. A Ty, o jakim zawodzie marzyłaś/marzyłeś? A czy wiesz, co kiedyś w pracy chce robić Twoje dziecko?

„Fach, że ach!” rozpościera przed Tobą wachlarz ponad 300 różnych zawodów. Może przypomnisz sobie, że kiedyś tak bardzo lubiłaś się bawić w kwiaciarkę, dziennikarkę lub fotografkę. A może chciałeś kiedyś zostać malarzem, kapitanem statku lub kaskaderem? Ta książka to okazja do rodzinnych rozmów, powrotów do czasu dzieciństwa, a także do snucia planów na przyszłość. Być może to właśnie ona zainspiruje Twoje dziecko do pracy w teatrze, na budowie, a nawet na kosmodromie.

„Fach, że ach!” to wielka ilustrowana księga zawodów, fachów i profesji.

Twoim przewodnikiem w tej książce będzie pies Kajtek, z którym zajrzycie na plan filmowy, dworzec kolejowy, do galerii handlowej czy do szpitala. Ach, ile tam się dzieje! I ilu jest tam ludzi! Wszystkiemu przyjrzysz się na 17 szczegółowych rozkładówkach, a na kolejnych stronach przeczytasz co nieco o wybranych profesjach. Dowiesz się, na czym polega praca librecisty, pirotechnika, toromistrza, czy celniczki. A także tego, jakie umiejętności są potrzebne, aby dany zawód wykonywać.

„Fach, że ach!” to nie tylko imponujący album zawodów. To wyszukiwanka, książka obrazkowa, a w pewien sposób nawet przygodowa. Razem z Kajtkiem nie tylko podejrzysz pracę konkretnych osób, ale również będziesz obserwować ich zachowania i emocje, a także przyjrzysz się przeróżnym sytuacjom. Z tą książką łatwiej będzie przygotować się do wizyty u lekarza, do pierwszego lotu samolotem, czy do wyprawy do muzeum.

Całość jest dowcipna, dynamiczna i różnorodna. „Fach, że ach!” to książka, do której się wraca, bo można ją czytać na wiele sposobów. I za każdym razem odkrywać coś nowego. Więc jeśli jeszcze nie wiesz, czym zajmuje się performer, inspicjent czy klapserka, to koniecznie sięgnij po „Fach, że ach!”.

A chcesz poznać fun fact na mój temat? Otóż z zawodu jestem doradczynią zawodową 😉

„Fach, że ach!”, Silvie Sanza, Milan Starny

Wydawnictwo Bajka, 2023

Liczba stron: 72

Wiek: 5+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *