6+,  7+,  8+,  9+,  Opowiadania,  Serie

„Jedwabne wątki”

„Jedwabne wątki” przenoszą do świata pełnego legend, baśni i podań Dalekiego Wschodu. Odmienna kultura czaruje, intryguje i nie pozostawia obojętnym. Albo poddamy się jej urokowi, albo wrócimy do tego, co znamy. Pewne jest jednak, że nawet tak krótkie spotkanie z Dalekim Wschodem, jakim jest lektura „Jedwabnych wątków”, wywrze wrażenie. Jakie? To już zależy od Ciebie i Twojej wrażliwości.

Jedwabne wątki
Jedwabne wątki

„Jedwabne wątki. Baśnie z Dalekiego Wschodu” to zbiór 11 niezwykle mądrych, pouczających, a także uniwersalnych legend. Otulają tajemniczą i nieuchwytną atmosferą orientu. Wybory i decyzje bohaterów tych baśni dadzą morał oraz staną się przykładami ogólnoludzkich prawd życiowych.

Jedwabne wątki

Księżniczka Rubinka, aby odnaleźć wielką miłość, zamieni się w kamień szlachetny. Pewien głuptas pomyśli, że księżyc utopił się w studni. Panna Igła sprawi, że wyhaftowany smok ożyje. A ogon naiwnego tygrysa zamarznie w przerębli. Wszystkie te poetyckie opowiastki jaskrawo ukazują ludzkie słabości i skazy, dają jednak również podpowiedzi, jak je pokonać, aby żyć w prawdzie i mądrości.

Jedwabne wątki

„Jedwabne wątki” to tylko jedna z sześciu książek z serii „Opowieści z czterech stron świata”. Jest znakomitym pomysłem na zaznajomienie dziecka z inną kulturą, na rozbudzenie ciekowości świata. Może być również pięknym (ilustracje wzbudzają zachwyt) i niecodziennym przedsmakiem podróżniczej pasji.

Jedwabne wątki
Most Misokai

„Jedwabne wątki. Baśnie z Dalekiego Wschodu”, Luigi Dal Cin

Wydawnictwo Słowne Młode, 2021

Liczba stron: 47

Wiek: 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *