Dla nastolatków

„Krwawy pierścień”

Daj tę książkę swojemu dziecku i obserwuj, jak magicznie przenosi się na zatłoczone ulice Barcelony. Jak wędruje po kamiennych ścieżkach, zagląda w ciemne zaułki i trafia do miejsc, do których zwykli turyści zazwyczaj nie docierają. A przy okazji jak pochłania je historia pełna zagadek i sekretów, o których nie śniło się nawet Katalończykom! Przed Tobą „Krwawy pierścień”, czyli młodzieżowa opowieść na miarę „Koda Leonarda Da Vinci”.

Czytając tę książkę, nie można nie dostrzec inspiracji najbardziej znanym dziełem Dana Browna. Jednak o powodzeniu „Krwawego pierścienia” nie świadczą jedynie zagadkowe, sensacyjne i mroczne wątki. W tej historii młody czytelnik dostaje bowiem świeże spojrzenie na współczesną sytuację społeczną Barcelony (i Hiszpanii w ogóle), solidną dawkę wiedzy historycznej, a także garść faktów i refleksji na temat kultury romskiej.

Po tętniących życiem uliczkach Barcelony będziesz wędrować razem z Danielem i trójką jego przyjaciół. Chłopiec niedawno przeprowadził się do tego miasta z Niemiec i niemal od razu przypadkowo zostaje wciągnięty w wir niebezpiecznych zagadek. I mimo że przygoda momentami będzie przerażająca, to Daniel czuje jednak, że nie może odpuścić, bo rozwikłanie mrocznej historii ma głębsze znaczenie.

„Krwawy pierścień” wciąga w wir tajemnic i zagadek!

„Krwawy pierścień” to dynamiczna i trzymająca w napięciu historia, w której młodzi bohaterowie nie tylko próbują znaleźć odpowiedzi na zagadkowe pytania, ale również poznają samych siebie. Konfrontują z rzeczywistością przekonania na swój temat, poszukują w sobie odwagi i doświadczają uczuć, których wcześniej nie znali. To obraz rodzącej się przyjaźni, a także pierwszego zauroczenia. Będą to również inne emocje: zazdrość, niepewność, lęk, wyrzuty sumienia. To te trudniejsze uczucia, które jednak autor umiejętnie przeplata z żartobliwymi dialogami, ekscytacją i entuzjazmem grupy przyjaciół.

Tę książkę czytałam z ogromnym zainteresowaniem. Wrażenie zrobiły na mnie ciekawostki na temat Barcelony, hiszpańskiej historii i kultury. Spodobał mi się również wyraźny wątek dotyczący tolerancji oraz szacunku dla różnorodności wielu nacji, które spotykają się pod barcelońskim niebem.

„Krwawy pierścień” to gwarancja rozrywki na wysokim poziomie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *