3+,  4+,  5+,  6+,  O emocjach

„Mama się złości”

Czytając tę książkę, widziałam siebie. W głowie miałam przede wszystkim kadry z początków pandemii, gdy pokracznie próbowałam łączyć pracę zdalną, opiekę nad Basią, gotowanie obiadów i dbanie o zdrowie psychiczne. To ostatnie jednak najbardziej dostało w kość. Frustracja była wtedy moim permanentnym stanem. Gdy więc zobaczyłam tytuł tej książki, „Mama się złości”, wiedziałam, że to będzie coś dla mnie.

W książce Katarzyny Mikulskiej poznajemy Tinę i jej mamę. (Tata dołączy w kolejnej części). Jest wcześnie rano, Tina właśnie się obudziła i pędzi do sypialni mamy. Jest podekscytowana, bo mama obiecała dziś wycieczkę na plac zabaw. Jednak mama nie ma tyle energii, co jej córka. Pracowała do późna w nocy i jedyne, o czym teraz marzy, to kubek gorącej kawy. Gdy wreszcie po śniadaniu Tina i mama szykują się do wyjścia, dzwoni telefon. Okazuje się, że mama zapomniała o ważnym zleceniu. Ze spaceru nici, teraz praca przejmuje stery. Możesz sobie tylko wyobrazić, jak wielkie było rozczarowanie Tiny i jak mocno zirytowana była mama.

Od tego momentu obserwujemy natłok emocji, które muszą znaleźć ujście. U mamy będzie to zniecierpliwienie, irytacja i gniew, a u Tiny smutek, rozżalenie, złość. Mama wybuchnie, a Tina schowa się w swoim pokoju. Na szczęście po kilku minutach mama ochłonie i znajdzie słowa oraz sposoby na ukojenie.

„Mama się złości” to książka, której potrzebują rodzice i dzieci.

„Mama się złości” to książka, która nie ocenia, a rozumie. Koi, bo autorka doskonale wie, że złość jest emocją, która wiele mówi, a jej tłumienie może mieć jeszcze gorsze skutki. Nie idealizuje rodziców, bo przecież oni też mają prawo do złości.

Ostatnie strony poświęcone są konkretnym wskazówkom i radom, które pomogą złość zrozumieć, zauważyć i poradzić sobie z nią. Ich autorką jest Aleksandra Belt-Iwacz, psycholożka i terapeutka.

Sięgnij po tę książkę, jeśli kiedykolwiek wybuchłaś przy swoim dziecku i miałaś potem wyrzuty sumienia. I pamiętaj, że słowo „przepraszam” ma wielką moc.

Daję jeszcze znać, że na stronie wydawnictwa do 24.11 trwają mega promocje!

Książki dostaniesz taniej o 10 zł, audiobajki o 40%, a za zakupy od 110 zł jest darmowa dostawa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *