5+,  6+,  7+,  8+,  9+,  Z humorem

„Dziadek do orzechów i świąteczne machlojki Mysiego Króla”

„Dziadek do orzechów i świąteczne machlojki Mysiego Króla” to wariacja pełna lukru na temat klasycznego opowiada, o którym zapewne kiedyś słyszałaś/eś. Pełna lukru, bo ta historia po brzegi wypełniona jest słodkościami. Gdyby książki mogły pachnieć, to ta roztaczałaby woń cukrowych lasek, owocowych gum do żucia, kruchych herbatników i czekoladowych pierników. I choć niemal każda strona tej książki lepi się od słodkich pianek i pomarańczowej marmolady, to nie słodkości są tu najważniejsze. W tej historii chodzi przede wszystkim o współpracę, odwagę i przyjaźń, które stają się wartością całej opowieści. I jeszcze o odrobinę (może nawet trochę więcej niż odrobinę) magii.

Najnowsza książka Alexa T. Smitha (autor „Jak Zrzędus chciał zepsuć święta”) ma formę kalendarza adwentowego. Dostajemy więc 24 i pół rozdziałów do czytania na każdy dzień oczekiwania na święta. Jeśli jednak wolisz przeczytać całość na raz, to kto Ci zabroni? 😉 A uwierz, że trudno wraca się do rzeczywistości z tej magicznej podróży. Będziesz tu bowiem pędzić na grzbiecie turboszybkiej kury, przeprawiać się przez rzekę marmolady, wspinać na szczyt Piankowej Góry, a nawet zamrażać czas. A to wszystko po to, aby powstrzymać Mysiego Króla przed realizacją jego planu pełnego machlojek. Inaczej Świąt nie będzie!

„Dziadek do orzechów i świąteczne machlojki Mysiego Króla” to książkowy kalendarz adwentowy.

Twoimi towarzyszami w tej fantastycznej wyprawie będą rodzeństwo, Klara i Fred (który przez cały czas opowieści pomału zamienia się w mysz), Walter (czyli Dziadek do Orzechów), wiewiór Huber Orzech, królowa Wiktoria Biszkopt i księżniczka Ricotta. Ta ekipa nie tylko musi pokrzyżować plany Mysiemu Królowi, ale również uwolnić Cukrowego Wieszczka, bo tylko on może odczarować Freda.

Naprawdę świetnie bawiłam się, czytając tę zwariowaną wersję „Dziadka do orzechów”. Jest w niej humor, wartościowe przesłanie i dynamiczna akcja. I oczywiście magiczna aura świąt, która sprawia, że to doskonała rozrywka na grudniowy (i nie tylko) czas. Czytajcie ją wspólnie z dziećmi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *