3+,  4+,  5+,  6+,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach

„Wielkie marzenie małego Krecika”

Czy mały krecik mógłby szybować po niebie jak ptak? Może mógłby przynajmniej pływać zgrabnie jak kaczka? A może skakać wysoko jak konik polny? Byłoby to trudne, ale kto wie, podobno nie ma rzeczy niemożliwych. Tylko po co szukać tak daleko, gdy marzenia można spełniać na wyciągnięcie ręki? Pozostając przy tym sobą. Czasem trzeba tylko trafić na jakąś mądrą sowę, która powie – „Będziesz wielki, mój Kreciku, gdy uwierzysz w siebie. Musisz być po prostu sobą, oto jest rzecz cała!”. I wtedy wszystko staje się jasne.

Wielkie marzenie małego Krecika

W czym więc Krecik ma wprawę? W kopaniu podziemnych tuneli, ma się rozumieć! Okaże się jednak, że o ile dla Krecika kopanie jest łatwe i przyjemne, o tyle skutki jego działań nie każdemu będą odpowiadać. Bo jak lis ma się cieszyć, gdy Krecik przekopał się do jego nory i ją zrujnował? A królik, który potknął się o usypany kopczyk i wypuścił z rąk ukochany latawiec? Krecik traci wiarę w siebie. Domyślasz się pewnie, że wydarzy się coś, co odmieni myślenie Krecika. Oczywiście, że tak, bo to książka, która dodaje skrzydeł mimo przeciwności. I kończy się radośnie, głośno i uroczo.

Wielkie marzenie małego Krecika

„Wielkie marzenie małego Krecika” to książka, która pachnie marzeniami

„Wielkie marzenie małego Krecika” to książka, która pachnie pragnieniami, ale też niepewnością. Bo przecież na drodze do marzeń czekają często przeszkody, niepowodzenia i trudności. Jednak nie warto się poddawać. I o tym właśnie jest ta książka. To również opowieść o przyjaźni, pomocy i empatii. O dobrych emocjach, które warto w sobie pielęgnować.

Tyle o przesłaniu, a teraz zwróć uwagę na rewelacyjny przekład Marcina Brykczyńskiego. Wierszowany tekst nie gubi rytmu i rymu. Jest płynny, melodyjny i zabawny. Czytanie takich tekstów to sama przyjemność.

Wielkie marzenie małego Krecika

Graficznie książka również trzyma wysoki poziom. Okładka z błyszczącymi tłoczeniami, spory format oraz ilustracje pełne dynamiki i emocji. A gdy wszystko tak harmonijnie ze sobą się zgrywa (tekst, ilustracje, przesłanie, jakość wydania), to masz pewność, że trzymasz w rękach naprawdę dobrą i wartościową książkę dla dzieci. A przecież ma znaczenie, co czytasz swojemu dziecku 🙂

Wielkie marzenie małego Krecika

„Wielkie marzenie małego Krecika”, Tom Percival, Christine Pym

Wydawnictwo Jedność dla dzieci, 2022

Liczba stron: 40

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *