1+,  2+,  3+,  4+,  5+,  6+,  O emocjach

„Zobacz, jak wielka jest miłość”

Myślę, że nie jest łatwo stworzyć książkę dla dzieci o miłości. Taką, którą zrozumieją najmłodsi czytelnicy, a rodzicom i opiekunom nie wyda się wtórna. Bo przecież pozycji o tym najpotężniejszym uczuciu jest już tak wiele, że stworzenie kolejnej, która wywoła emocje, wydaje się zadaniem coraz trudniejszym. Jednak Alicja Dyrda (tekst) i Ola Szwajda (ilustracje) podjęły się tego tematu i dzięki ich wyjątkowej wrażliwości, powstała książka „Zobacz, jak wielka jest miłość”.

Miłość, o której pisze Alicja Dyrda, najpierw jest małą kuleczką, mieszkającą w ciele każdego człowieka. Choć kuleczka jest malutka, to ma ogromną moc. Potrafi się zmieniać, rosnąć, promienieć i obejmować swoim blaskiem nie tylko najbliższych, ale i cały świat, a nawet kosmos. Czasem można ją dostrzec w oczach tych, którzy otaczają nas swoją miłością. Tę jasność można wychwycić w oczach każdego, kto kocha.

W tej krótkiej historii dostałam magię wszechświata. Dostałam wzruszenia, ciepło i bliskość, bo „Zobacz, jak wielka jest miłość” porusza najdelikatniejsze struny wrażliwości. Robi to umiejętnie, nienachalnie i uważnie. To książka delikatna, subtelna i ma się ochotę trzymać ją blisko serca. Gdy ją czytałam, czułam, że odkrywam to, co najważniejsze w życiu. Że sięgam po jego sens i obserwuję to, czego nie da się objąć wzrokiem, a można jedynie poczuć. I te świetliste ilustracje Oli Szwajdy! Jaki one robią klimat, to się w głowie nie mieści. Czytanie tej książki to naprawdę magiczne doświadczenie.

Wiem, że to banalne pisać, że ta książka to idealny prezent dla młodych rodziców albo dla dziecka na pamiątkę. Ale tak właśnie jest. Jeśli zapytasz mnie więc o książkę, którą możesz wręczyć swojemu dziecku, aby była z nim zawsze i przypominała mu o Tobie, to z pewnością powiem, żebyś sięgnęła/sięgnął po „Zobacz, jak wielka jest miłość”.

„Zobacz, jak wielka jest miłość”, Alicja Dyrda, Ola Szwajda

Wydawnictwo Natuli, 2023

Liczba stron: 36

Wiek: 1+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *