4+,  5+,  6+,  Edukacyjne,  Picturebook

„Możesz na mnie liczyć”

Niektórzy ludzie, patrząc na chmury, widzą białe baranki przemierzające bezkres błękitnego nieba, inni rzeczowo stwierdzą, że to po prostu cirrusy, wysokie chmury zbudowane z kryształów lodu. A jeszcze inni zaczną wykonywać w głowie zaawansowane obliczenia, dotyczące kąta nachylenia jednej chmury do drugiej. Być może dostrzegą nawet chmury w kształcie walca albo stożka. Ich pasją będzie matematyka.

Możesz na mnie liczyć

Do pasjonatów matematyki na pewno należy bohaterka przeuroczej książki „Możesz na mnie liczyć” (ten tytuł od razu mnie kupił). Dziewczynka próbowała swoich sił w różnych dyscyplinach, jednak ani występowanie na scenie, ani gra w tenisa nie dawały jej takiej radości, jak właśnie matematyka. Nasza bohaterka patrzy na świat przez pryzmat równań, kształtów, fraktali i brył. I ma z tego niebywałą przyjemność.

Możesz na mnie liczyć

Jestem przekonana, że ten wyjątkowo piękny picturebook pomoże odkryć matematyczne talenty w niejednym dziecku. Zainspiruje do szukania wielokątów w codziennych sprzętach, a w cebuli pozwoli dostrzec koncentryczne kręgi (o ile pozwolą na to spływające łzy ;)).

„Możesz na mnie liczyć” nie jest jednak wyłącznie zachętą do poznawania świata matematyki. To również inspiracja do odkrywania swoich własnych zamiłowań. Obojętnie czy będzie to karate, gotowanie, czy malowanie. Najważniejsze, aby pasja dawała szczęście.

Możesz na mnie liczyć

Przepiękne ilustracje utrzymane w ograniczonej palecie barw, krótki i mądry tekst to przepis (a może równanie 😉 ) na książkę, która zachwyci każdego.

Basia już wie, czym są fraktale! I ja też już wiem! 😉

Możesz na mnie liczyć
Możesz na mnie liczyć

„Możesz na mnie liczyć” Miguel Tanco

Wydawnictwo Zygzaki, 2021

Liczba stron: 44

Wiek: 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *