5+,  6+,  7+,  Edukacyjne,  Picturebook

„Niezwyczajne zawody”

Dziecko może stać się, kim chce. Może w przyszłości robić rzeczy wielkie i te całkiem zwyczajne, które również będą piękne. Może być astronomem, filmowcem, pszczelarzem albo każdym po trochu. Jego możliwości wyboru są tak ogromne, że rolą rodzica jest jedynie rozkładać przed dzieckiem wachlarz propozycji. Dlatego rewelacyjną pomocą może okazać się książka „Niezwyczajne zawody” – kto wie, może to ona zasieje w Waszych dzieciach ziarnko fascynacji profesją przytulacza pand lub tłumacza języka migowego.

„Niezwyczajne zawody” to książka, która pobudza wyobraźnię, zaraża pasją oraz przekazuje najważniejsze informacje o 12 fascynujących zawodach. I to wszystko w arcyciekawej formie, zero nudy czy przeładowania treścią.

Każdy zawód to 3 strony rozkładówek, na których znajdziecie:

  • skrótowy opis profesji
  • najważniejsze kwestie związane z danym zawodem, np. narzędzia wykorzystywane w pracy, specyficzne zasady, przydatne przedmioty
  • dodatkowe ciekawostki, zagadki i zabawy

Całość jest dodatkowo bardzo spójna. O zawodach opowiada Andrzej, którego członkowie rodziny wykonują te niecodzienne zajęcia. W rodzinie więc znajdują się paleontolog, florystka, kiper, pilot balonów czy dmuchaczka szkła. A to jeszcze nie wszystkie zawody 🙂

Jestem przekonana, że niejeden opisany tu zawód wzbudzi ciekawość w Waszych dzieciach, a sama książka stanie się inspiracją do pasjonujących rozmów.

A ja zastanawiam się, gdzie są organizowane kursy na pilota balonów dla dorosłych? 😉

„Niezwyczajne zawody” Julia Kołomojec

Ilustracje: Ałła Gutniczenko

Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2019

Liczba stron: 88

Wiek: 5+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *