5+,  Edukacyjne,  Serie

Seria „Czytam sobie”, „Wars i Sawa”, „Po co wieje wiatr”

Jeśli Twoje dziecko rozpoczyna naukę czytania, to nie możecie przejść obojętnie obok serii „Czytam sobie”. To wartościowe książeczki, podzielone na 3 poziomy względem złożoności zdań, ilości tekstu i różnorodności głosek. Tytułów jest cała masa, więc jeśli dziecko złapie bakcyla, to będziecie mieli w czym wybierać 🙂

„Wars i Sawa” oraz „Po co wieje wiatr” to książki dla dzieci, które dopiero zaznajamiają się ze sztuką czytania, zaczynają głoskować i składać proste zdania. Każda pozycja to nie więcej niż 200 wyrazów oraz 23 podstawowe głoski.

Tekst napisany jest dużą, czytelną czcionką i znajduje się zawsze na dole strony, na białym tle pod ilustracją. Dodatkowo na każdej stronie wyróżniony jest jeden wyraz do trenowania głoskowania. Taki układ treści jest więc bardzo czytelny i zachęcający do samodzielnego czytania.

„Wars i Sawa”

Legenda o „Warsie i Sawie” Wojciecha Widłaka opowiedziana jest w sposób prosty, ale nic nieujmujący z jej magii i niezwykłości. Dziecko na pewno poczuje atmosferę baśniowości, a warszawska syrenka na długo je zauroczy.

„Po co wieje wiatr” Rafała Witka to książeczka z ekologicznym zacięciem, z krótką historią porwanego przez wiatr balonika i intensywnymi dziecięcymi emocjami. Pełna dobra i mądra.

Cała seria jest niezwykle atrakcyjna z kilku względów:

  • przede wszystkim wspiera naukę czytania, pokazując dzieciom, że to świetna zabawa
  • różnorodność tytułów pozwala na znalezienie tematyki najbardziej bliskiej danemu dziecku (fakty, legedny, ekologia, przepisy ). Jest nawet część z Kucykami Pony!
  • atrakcyjne, wyraźne i estetyczne ilustracje są zasługą wybitnych polskich ilustratorów
  • przystępny tekst, wartościowe przesłania, odpowiednia dawka wiedzy są efektem pracy znanych i uznanych autorów

Jestem pod dużym wrażeniem serii „Czytam sobie”, jej różnorodności, atrakcyjności i mądrych treści. Polecam z całego serducha, bo ziarnko pasji do literatury warto zasiewać od najmłodszych lat!

„Wars i Sawa” Wojciech Widłak, „Po co wieje wiatr” Rafał Witek

Ilustracje: Jola Richter-Magnuszewska, Aleksandra Krzanowska

Wydawnictwo HarperCollins, 2021

Liczba stron: 32

Wiek: 5-7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *