4+,  5+,  6+,  7+,  O emocjach

„Pierwsza gwiazdka w Cichej Dolinie”

„Pierwsza gwiazdka w Cichej Dolinie” to czuła i ciepła opowieść świąteczna podzielona na 24 rozdziały, z którymi grudniowe odliczanie do Świąt będzie pełne radości. Możesz czytać po jednym każdego dnia grudnia (choć rozdziały są bardzo krótkie i aż żal odkładać lekturę po zaledwie 3 stronach) lub połknąć całość na raz (tak jak my to zrobiłyśmy z Basią). Zresztą czytaj, jak Ci wygodnie, bo przecież ma to być czysta przyjemność!

A lektura „Pierwszej gwiazdki w Cichej Dolinie” to zdecydowanie przyjemna aktywność. Poznajemy bowiem Stefka, ciekawego świata młodego królika, oraz jego przyjaciół i rodzinę. Jest właśnie zima, dolina przysypana jest śniegiem, a Stefek czuje, że wydarzy się coś niezwykłego, a nawet podniosłego. Nie wie jednak, co to może być. A musisz wiedzieć, że młode króliki jeszcze nigdy nie słyszały o Świętach, ponieważ wiele lat temu zostały one w Cichej Dolinie odwołane. Dlaczego? Ponieważ przypominały o smutnym wydarzeniu, gdy pewnej zimy myśliwi urządzili polowanie na króliki, z którego cało uszedł tylko dziadek Stefka.

Pewnie domyślasz się, że opowieść skupi się na przywróceniu Świąt w Cichej Dolinie. Jeśli tak, to oczywiście masz rację. W jaki sposób młode króliki dowiedzą się o przeszłości swoich przodków? Co zrobią, aby przywrócić tradycję Świąt? I kto im w tym pomoże? Przeczytaj „Pierwszą gwiazdkę w Cichej Dolinie”, a wszystkiego się dowiesz.

„Pierwsza gwiazdka w Cichej Dolinie” to ciepła opowieść o tym, co w Świętach jest najważniejsze.

Ta świąteczna opowieść nie tylko wprowadza w zimowy czas, ale również porusza kwestie związane z emocjami. Każdemu z młodych bohaterów autorka przypisała bowiem inne cechy charakteru. Stefek jest pełen entuzjazmu i ciekawości, Czesiek często wymyśla czarne scenariusze, jednak bierze też udział w przygodach, a Wisia to urodzona liderka, która nie boi się podejmować decyzji. Mimo że młode króliki różnią się od siebie, to jednak się uzupełniają i wzajemnie wspierają. Również dorosła część króliczego stada jest uważna na potrzeby i pomysły młodych, i wie, kiedy i jak należy reagować. Współpraca międzypokoleniowa jest tu bardzo wyraźna.

„Pierwsza gwiazdka w Cichej Dolinie” to książka, która wycisza i pokazuje, co tak naprawdę jest ważne w Świętach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *