6+,  7+,  8+

„POPR-ańcy. Chata pod Wierchami”

Zdradzę Ci, co sprawia, że podróże autem z Basią nie mijają nam pod hasłem – „Daleko jeszcze? Nudzi mi się!”. A przecież wakacje tuż-tuż, więc Ciebie pewnie też czeka rodzinna podróż samochodem, samolotem czy pociągiem. Otóż sekret tkwi w dobrym audiobooku. Ale takim naprawdę dobrym, który będzie atrakcyjnym słuchowiskiem zarówno dla dziecka, jak i dla Ciebie. I na szczęście niedawno na taki właśnie trafiłam. Dlatego w tym roku w trasie towarzyszyć nam będzie zgraja charakternych zwierzaków spod samiutkich Tatr, czyli „POPR-ańcy. Chata pod Wierchami”.

Jednym z tych niezwykłych, choć poturbowanych zwierzaków, jest Gambit. To owczarek niemiecki bardzo dumny ze swojego pochodzenia oraz z pracy, jaką do niedawna wykonywał. Jest przecież psem ratowniczym, który niejednemu turyście w górach uratował życie. Jednak blizna na łapie codziennie sprowadza Gambita na ziemię i przypomina mu, że o górskich wyprawach może na razie pomarzyć.

„POP-rańcy. Chata pod wierchami” to audiobook, który rozbawi całą rodzinę, a na dodatek przekaże kilka cennych myśli i wskazówek.

To właśnie Gambit jest narratorem całej historii. Lekko ironiczny, trochę przemądrzały i rozżalony losem, jaki go spotkał. Zamiast wyruszać na ratunek, musi teraz słuchać skrzeku wyłysiałej papugi, seplenienia bezzębnego szczura i miauczenia nieznośnych kotów, które razem z nim zamieszkują chatę pod Wierchami. Zwierzaki nie są tu same, mają oczywiście dobrych opiekunów, którzy zdecydują się przygarnąć również gromadkę porzuconych szczeniaków. I to właśnie one zburzą Gambitowi spokój. Będą radosne poszczekiwania, harmider i siuśki na podłodze. Jak w tym wszystkim odnajdzie się dumny Gambit? I czy będzie miał okazję wykazać się swoim ratowniczym talentem?

„POPR-ańcy. Chata pod Wierchami” to audiobook z mądrym przesłaniem, z dialogami pełnymi komizmu i satyry oraz z doskonale dobranymi lektorami. Uszy słuchaczy bawią żartobliwe sytuacje między bohaterami, ale jest tu też solidna porcja wiedzy o pracy ratowników górskich, a także wskazówki dotyczące wypraw w góry. To również lekcja empatii, przyjaźni i uważności na innych, na dodatek osadzona we współczesnych realiach (nawiązania do wojny w Ukrainie czy inflacji). Esencją całej historii jest dla mnie jednak myśl, że wiara we własne możliwości jest bezcenna! I taki przekaz w treściach dla dzieci mocno szanuję.

Polecam słuchać całą rodziną!

„POPR-ańcy. Chata pod Wierchami”, Anna Sakowicz

Ilustracje: Hubert Grajczak

Wydawnictwo Labreto

Audiobook dostępny na Legimi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *