4+,  5+,  6+,  7+,  8+,  Edukacyjne,  Kartonówki,  Serie

„500 słów i zwrotów. Angielski słowniczek obrazkowy”

Najnowszy interaktywny słownik od Kakadu odczarowuje tradycyjne skojarzenia z angielskimi słownikami. „500 słów i zwrotów. Angielski słowniczek obrazkowy” to po prostu doskonała zabawa, przy której nauka słówek dzieje się jakby przy okazji.

Ta książka zabierze dzieci na plac zabaw, aby tam poznały nazwy kolorów i kształtów, w salonie na dywanie dowiedzą się, jak nazywać po angielsku zabawki, a przy rodzinnym stole nauczą się słówek określających członków rodziny. Jest tez rozkładówka ze słówkami dotyczącymi przeciwieństw (np. daleko-blisko, twardy-miękki), są słówka związane z porami roku i zmieniającą się pogodą, czy częściami ciała.

Autorzy zadbali też o to, aby wiedza w słowniku była podana w różnorodny sposób. Dzięki temu dziecko nie odczuje uciążliwej powtarzalności i w konsekwencji znudzenia. Dlatego są tu też łamańce językowe, piosenki i rymowanki.

Całość jest bardzo atrakcyjna wizualnie, a dzięki sporej liczbie szczegółów na ilustracjach książka może posłużyć również za wyszukiwankę. I najważniejsze – oprawa lektorska. Nagrań słucha się bardzo przyjemnie, są wyraźne i pogodne. Usłyszysz w nich głównie kobiecy głos, tylko jedna z piosenek wybrzmiewa dziecięcym głosem.

„500 słów i zwrotów. Angielski słowniczek obrazkowy” to świetny pomysł na zapoznanie z pierwszymi angielskimi słowami. To poziom podstawowy, zatem sprawdzi się u dzieci, które dopiero rozpoczynają naukę angielskiego. Dla nieco bardziej zaawansowanych może być to ciekawa forma sprawdzenia i utrwalenia wiedzy (na każdej stronie znajdują się również pytania od lektorki).

Łapcie więc pióro Kakadu i bawcie się dobrze! Have fun!

„500 słów i zwrotów. Angielski słowniczek obrazkowy”, Marta Bielecka, Beata Żurawska

Wydawnictwo JupiJo, 2023

Liczba stron: 16

Wiek: 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *