4+,  5+,  6+,  7+,  O emocjach

„Spróbuj jeszcze raz, Adelko”

Adelka wróciła! „Spróbuj jeszcze raz, Adelko” to trzecia część przygód tej bystrej i uroczej dziewczynki. Ogromnie się z tego cieszę, bo książki o Adelce to historie o codzienności w bliskościowym nurcie. Tu szanuje się każdą emocję, problemów nie dzieli się na małe i duże, a na pewno nie zamiata się ich pod dywan. Zamiast tego się o nich rozmawia i stara się je zrozumieć. Tym razem Adelka będzie ćwiczyć wytrwałość i cierpliwość. Na szczęście są obok niej mądrzy rodzice, którzy będą wspierać dziewczynkę w trudnych dla niej momentach.

Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Spróbuj jeszcze raz, Adelko

Adelka jest pełna ekscytacji, gdy dostaje wymarzony rower. Tak bardzo chce już na nim jeździć. Nie może się też doczekać, kiedy nauczy się czytać, w końcu na półce czekają już na nią pasjonujące opowieści. Z niecierpliwością spogląda również na piękne, zielone buciki. To pierwsze, które mają sznurówki, a nie rzepy. Okazuje się jednak, że ani jazda na rowerze, ani nauka czytania, ani wiązanie butów nie przychodzi Adelce z łatwością. Dziewczynka zaczyna się niecierpliwić, frustrować i denerwować. Kolejne próby zniechęcają na tyle mocno, że Adelka postanawia się poddać.

Spróbuj jeszcze raz, Adelko

„Spróbuj jeszcze raz, Adelko” to opowieść o wytrwałości i radzeniu sobie z porażką

Pewnie się domyślasz, że na tym opowieść się nie zakończy. Rodzice znajdą skuteczny sposób na to, aby dodać Adelce wiary w siebie. Okaże się, że ich własne doświadczenia i historie z dzieciństwa będą dla córki najlepszą motywacją.

Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Spróbuj jeszcze raz, Adelko

Anna Bichalska pisze o sprawach najmłodszych z wyczuciem i łagodnością. Jednak nie lukruje emocji. Gdy Adelka jest zła i rzuca butem, to prawie widzisz, jak ten but przelatuje tuż obok Ciebie. A gdy upada na rowerze, to niemal czujesz, jak szczypie zdarte kolano. Jednak już po chwili otacza Cię spokój i pewność, że jesteś w rękach dobrych i wyrozumiałych rodziców. Bo „Spróbuj jeszcze raz, Adelko” jest nie tylko o radzeniu sobie z porażką. To również pełna wdzięku opowieść o rodzinie i relacjach, w której dorosły czytelnik i dorosła czytelniczka znajdą wskazówki, jak wspierać dzieci w codziennych trudnościach.

A jeśli nie znasz wcześniejszych adelkowych historii, to sięgnij od razu po wszystkie trzy. Bo z tą ujmującą dziewczynką trudno się rozstać.

„Spróbuj jeszcze raz, Adelko”, Anna Bichalska

Ilustracje: Beata Zdęba

Wydawnictwo BIS 2023

Liczba stron: 48

Wiek: 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *