4+,  5+,  6+,  7+,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach

„U twojego boku”

„U twojego boku” to jedna z niewielu książek dla dzieci, które poruszają temat opieki naprzemiennej już po rozstaniu rodziców. To historia, w której dziecko dotknie trudnych emocji (tęsknoty, złości, niezrozumienia, poczucia niesprawiedliwości), jednak dostanie także wsparcie, zrozumienie i zostanie z poczuciem, że nie tylko ono znajduje się w podobnej sytuacji. A ponieważ ta książka pomaga zauważyć pewne uczucia i spojrzeć na własne doświadczenia z innej perspektywy, to jest pomocnym narzędziem w rękach terapeutów, nauczycieli i rodziców. Korzystaj z niej więc śmiało, bo ma terapeutyczną moc.

Tu kupisz książkę

Głównym bohaterem tej krótkiej historii jest Leo. To chłopiec, który jeden tydzień spędza z mamą, a drugi z tatą. Jest też Krysia, jego ukochana psina. Problem jednak w tym, że gdy Leo jest u mamy, to Krysia mieszka z tatą. I odwrotnie. To bardzo frustrujące. Podobnie jak to, gdy chce się poukładać z mamą puzzle, ale te zostały akurat u taty. Wyobrażasz sobie, jak bardzo denerwujące muszą być takie sytuacje?

Te emocje są z Leo cały czas. Aż pewnej nocy chłopca odwiedza we śnie pewien pan o fiołkowych oczach, który opowie mu trzy ważne historie. O czym będą? Dowiesz się, jak przeczytasz (lub wysłuchasz) książki. Zdradzę Ci tylko, że te opowieści pomogą Leo odnaleźć siłę, ciepło i zrozumienie. A także pokażą, że bez względu na to, gdzie znajdują się bliskie nam osoby, ich miłość do nas jest tak samo mocna. Zmiany dzieją się ciągle, ale rodzicielska miłość jest stała i potężna.

Paulina Korzeniewska napisała książkę, która wzrusza, ale też umacnia. Która jest podporą, ułatwieniem w trudnych rozmowach i światełkiem rozjaśniającym ciemność, gdy wydaje się, że właśnie dzieje się to, co najgorsze. „U twojego boku” koi i wkłada w serca spokój.

Zwróć też uwagę na ilustracje Marianny Radke. Są wypełnione bliskością, ciepłem i łagodnością. Ich subtelność doskonale obrazuje tekst, a detale odzwierciedlają rzeczywistość i nadają jej charakteru (naderwane ucho Krysi, tatuaż na ramieniu mamy, kruczoczarne włosy chłopca związane z kok).

Piękna jest ta opowieść, uważna i inspirująca. Już sobie wyobrażam, jak będzie czule pracować w mądrych rękach.

A dodatkowo możesz wybrać, czy chcesz ją poznać w wersji papierowej, elektronicznej czy wysłuchać w formie audiobooka. W każdym wariancie znajdziesz ją na stronie www.paulinakorzeniewska.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *